fbpx
Close

Joe Salisbury tuli kahekordseks US Openi võitjaks

Joe Salisbury ja Desirae Krawczyk võitisid tänavu koos kaks tiitlit. / Foto: Reuters/Scanpix

Tänavusel US Openil oli ka üks mängija, kes võitis kaks tiitlit. 29-aastane Briti paarismänguspetsialist Joe Salisbury võitis nii meeste kui ka segapaarismängu.

Meeste paarismängus oli Salisbury partner ameeriklane Rajeev Ram, kellega koos ta mängib alates 2019. aasta suvest. Varem on nad võitnud 2020. aasta Austraalia lahtised, nüüd teenisid US Openil teise tiitli. Eraldi on mõlemal mehel tiitleid veel. Finaalis võitsid Ram/Salisbury Jamie Murray (Suurbritannia) ja Bruno Soaresi (Brasiilia) 3:6, 6:2, 6:2. Ka vanemal Murrayl (Andy on tema noorem vend) ja Soaresil on varasemast ajast paarismängu tiitleid, seega võidavad enamasti ikka samad mängijad.

Segapaaris oli Salisbury partner Desirae Krawczyk (USA), kellega koos nad olid tänavu võitnud ka Prantsusmaa lahtised. Krawczyk oli tänavu lähedal ka suurele slämmile, sest Wimbledonis võitis ameeriklanna koos teise briti Neal Skupskiga. Tookord oli Salisbury koos Harriet Dartiga finaalis tema vastane. Kuid Austraalias piirdusid Krawczyk ja Salisbury poolfinaaliga.

Pühapäeva õhtul peeti kolmas paarismängu finaal. Ning ka naiste paarismängu võitsid need, kes olid varemgi tiitli teeninud – austraallanna Samantha Stosur ja hiinlanna Shuai Zhang. Nad olid 2019. aastal kooa võitnud Australian Openi, aga Stosur palju varem (2005 ja 2006) koos Lisa Raymondiga veel kaks slämmiturniiri. Teatavasti kaotas Stosur üksikmängu avaringis Anett Kontaveidile 3:6, 0:6, kuigi ta on ka selles mänguliigis slämmivõitja (2011 US Open). Kuid viimasel ajal enam Stosur üksikmängu esisaja tennisistidele vastu ei saa. Ka Zhangi tase on alates koroonaviiruse pausist üksikmängus langenud. Tänases finaalis alistasid Stosur/Zhang noorte ameeriklannade paari Cori Gauff/Catherine McNally 6:3, 3:6, 6:3.

scroll to top