Elisabeth Iila ja Liisa Varul langesid Monastiris välja nappide kaotustega

Elisabeth Iila. / Foto: Eesti Tennise Liit

Monastiri ITF-i W15 turniiril kaotasid Elisabeth Iila ja Liisa Varul üksikmängus ja koos paarismängus kahjuks kõik otsustavad kohtumised 10 punktini mängitavas tie-break’is.

Üksikmängu alustasid Eesti neiud kvalifikatsioonist. Varul jäi teises ringis 3:6, 6:4, 7:10 alla Jelena Kovacile (Serbia), aga Iila jõudis edasipääsust võidu kaugusele. Tema ka võitis ühe mängu otsustavas tie-break’is, kui alistas Clelia Drudi Lombardi (Itaalia) 4:6, 6:2, 10:6 ning seejärel sai jagu valikturniiril kolmandana asetatud Nicole Gadientist (Šveits) 6:4, 6:3. Otsustavas mängus tuli tal aga täna alla vanduda Elena Gemovicile (Serbia) 2:6, 6:4, 9:11. Iila mängis võitluslikult ja päästis 17st murdepallist 13, aga 10 punktini mängitud tie-break’is oli kaua tagaajaja osas. Siiski jõudis ta 3:6 kaotusseisust esimesena matšpallini 9:8, ent kaotas kolm viimast punkti.

Õhtul mängisid Iila ja Varul paarismängu avaringis Sebastianna Scilipoti (Šveits) ja Yidi Yangi (Hiina) vastu. Paarismängus on mõlemal eestlannal koht WTA edetabelis, kuid üksikmängus paiknesid vastased neist tunduvalt kõrgemal. Pärast esimese seti 3:6 kaotust ei loovutanud eestlannad teises setis ühtki servigeimi, kusjuures kolm neist võitsid otsustavalt punktilt seisul 40:40, lisaks kahest geimist ühe 40:40 peal ka vastaste servil. Tie-break algas hästi ja Iila/Varul olid kahe minimurdega ees 4:1 ja siis veel 6:4, aga sellelt seisult said ainult ühe punkti juurde. Kaotus tuli vastu võtta seisuga 3:6, 6:2, 7:10. Nii et kui Eesti mängijail jätkus geimi otsustavate punktide mängimisel head närvi, siis päris lõpuni seda ei jagunud.