Elena Malõgina jätkab Inglismaal paarismängus

Elena Malõgina Tallink Openil. / Foto: Igor Pissarev

Eesti kolmas reket Elena Malõgina osaleb sel nädalal Bathis (Suurbritannia) ITF-i W25 turniiril, kus ta avaringis sai paarismängus võidu, aga üksikmängus kaotuse.

Üksikmängus kaotas Malõgina kvalifikatsiooni kaudu edasi pääsenud Hanne Wandewinkelile (Belgia) 4:6, 2:6. Maailma edetabelis on 18-aastane belglanna 595. kohal ja mullu kevadel oli ta juunioride edetabelis 19. kohal. Malõgina ei saanud hakkama Vandewinkeli serviga, sest tal polnud terve mängu jooksul murdepalli. Vastane lõi 7 ässa ja võitis esimeselt servilt 79% punktidest.

Paarismängus suutsid aga Malõgina ja Isabela Shinikova (Bulgaaria) alistada Suurbritannia paari Francesca Davis/Paulina Jurkowska 2:6, 7:6, 10:8. Malõgina/Shinikova olid teises setis juba kahe murdega taga 1:4, aga suutsid mängu käiku muuta ja läksid ette 5:4. Tie-break’is võitsid nad seisult 0:2 viis punkti järjest ja geimi 7:4. Veel kolmandat korda tulid Malõgina/Shinikova kaotusseisust välja otsustavas tie-break’is, kus nad seisult 1:4 said ette 7:4. Kaks viimast punkti võitsid nad seisult 8:8.

Veerandfinaalis on Malõgina/Shinikova vastased Lauryn John-Bapriste (Suurbritannia) ja Katarina Strešnakova (Slovakkia), kes üllatasid teisena asetatud Briti paari Maia Lumsden/Emily Webley-Smith. Shinikova on kunagi olnud WTA üksikmängu edetabeli 133. number (veebruar 2017), aga praegu saub Malõginast tagapool nii üksik- kui paarismängus.