Kaia Kanepi kaotas Tšehhi tulevikulootusele pingelises mängus

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi ei suutnud pääseda Brisbane’is põhiturniirile, sest kaotas kvalifikatsiooni avaringis viiendana asetatud 21-aastasele tšehhitarile Marie Bouzkovale (WTA 57.) 5:7, 3:6.

Kanepi varasem kuulsus oli siiski piisav, et kihlveokontorid pidasid eestlannat kergeks soosikuks, kuid see arvamus ei osutunud siiski õigeks. Seisuni 4:5 ei juhtunud suurt midagi, kummalgi polnud ühtki murdepalli, aga siis jäi Kaia oma pallingul taha 0:40. Kuid Kanepi päästis kolm settpalli ja viigistas. Seisul 5:6 juhtis Kaia oma servil 40:15, aga paraku just nüüd murdis Bouzkova esimest korda, kui võitis neli punkti järjest.

Teises setis terendas revanš, sest Kaia asus kohe murdega ette. Ent järgmises geimis loovutas ta oma pallingu. Seega toimus pärast 11 geimis järjest servi hoidmist nüüd kolmes geimis järjest murre. Seisul 3:4 kasutas vastane ära kolmanda murdepalli ja selle servigeimi kaotus osutus Kaiale saatuslikuks. Mäng kestis tund ja 35 minutit. Murdepalle realiseeris Bouzkova 8st 3 ja Kanepi 3st 1.

Kanepi lõi 2 ässa ja tegi 5 topeltviga, Bouzkoval olid vastavad näitajad 3 ja 3. Kuigi Kanepi lõi esimest servi rohkem sisse (69 ja 59%), teenis ta esimeselt pallingult vastasest vähem punkte (70 ja 82%).