Anett Kontaveit kaotas Miamis kummalise mängu

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Üheski setis ei tekkinud põnevust, kui Anett Kontaveit (22) kaotas Miami turniiri 3. ringis Elise Mertensile (Belgia, 16) 2:6, 6:0, 2:6.

Nii see tõesti oli, et Anett võitis ühe seti nulliga, aga võiduvõimalusi tal sisuliselt ei tekkinud. Otsustavas setis oli seis 1:1 ja 15:0 Kontaveidi servil, kui ta ei suutnud hea survega mängitud pallivahetust punktiks vormistada. Sellest algas kurb seeria, kus Mertens võitis 13 punkti järjest ja juhtis kahe murdega 4:1. Viimastes geimides Anetti taas pingutas tublilt, aga Mertens oli juba sellises sõiduvees, et enam ta midagi ära ei andnud.

Sarnaselt oli kohtumine ka alanud. Mertens, kes on kaitsemängijana parem kui Kontaveit, võis endale lubada ka aeg-ajalt pehmeid lööke ja mõnikord lausa kutsus vastast ründama. Anettil ei tulnud midagi välja, ta tegi esimeses setis 16 lihtviga, mis oli rohkem kui kahe järgmise seti jooksul kokku. Kuid teise seti esimeses geimis tuli Anett oma servil välja 0:30 kaotusseisust. Ta mängis järsku palju kannatlikumalt ja ründas siis kui vaja – nii oli just Mertens teinud esimeses setis. Igatahes belglanna ehmatas sedavõrd, et ei saanud enam üldse asjale pihta ja tegi teises setis ka kuus topeltviga. Ta veel üritas võita geimi seisul 0:5, et saaks oma serviga alustada otsustavat setti, aga Anett ei andnud võimalust.

Uue palavuse reegli tõttu on naiste mängus aga 30-kraadise kuumuse korral enne otsustavat setti 10-minutiline vaheaeg. Muidugi võis see kahjuks tulla Anettile, kes oli teises setis hoos, aga ta alustas ka otsustavat setti servigeimi nulliga võitmisega. Murrang tuli siiski alles kolmandas geimis.

Kui kokkuvõttes vaadata äralöökide lihtvigad arvu, siis erinevus pole väga suur: Mertens 22/27 ja Kontaveit 19/30. Kui aga lugeda lihtvigu settide kaupa, siis tulevad esile imelised numbrid: Kontaveit kolmes setis vastavalt 16/5/9 ja Mertens 9/17/1. Otsustavas setis tegi belglanna ainult ühe lihtvea! Samas jagunesid äralöögid suhteliselt võrdselt. Nii võiks ju öelda, et kumbki mängija ise andis need setid ära, aga tegelikult on see lihtsalt naiste tennis, kus niisuguseid kõikumisi ikka esineb.

Servi statistikas torkavad silma Mertensi suuremad numbrid: temal 5 ässa ja 10 topeltviga, Kontaveidil 1 ja 2. Nii et kui topeltvead kõrvaldada, siis jääb lihtvigade arv siiski selgelt Anetti kahjuks 28/17. Olud olid üsna tuulised ja tegelikult suutis Anett neis tingimustes paremini servida, sest tal oli ka esimese pallingu õnnestumisprotsent kõrgem – 66 ja 56. Kuid Mertens võitis esimeselt servilt 75 ja Kontaveit 55% punktidest. Murdepallide realiseerimine tõestas ka Mertensi suuremat kindlust – belglannal 6st 5 ja Kontaveidil 9st 4.

Mertens kohtub 1/8 finaalis teisena asetatud Naomi Osakaga (Jaapan), kes sai täna puhkepäeva, sest serblanna Nina Stojanovic andis talle loobumisvõidu.