fbpx
Close
PAF.ee

Soome tenniselootus murdis Miamis 16 parema sekka

– Emil Ruusuvuori / Foto: AFP/Scanpix

Miami ATP-turniiril maailma seitsmenda reketi Alexander Zverevi alistanud Soome sensatsioon Emil Ruusuvuori on jõudnud Floridas juba 16 parema sekka. Pühapäeval jäi Ruusuvuorile jalgu „naabrimees“ Rootsist Mikael Ymer.

Noor soomlane on tõesti hiilgehoos ning Ymerist polnud Ruusuvuori pidurdajat. Käesoleval nädalal 22-aastaseks saav Ruusuvuori tegi sama, mis Zvereviga – esimeses setis sai pelgliku alguse järel sugeda, teises ja kolmandas pani paremuse maksma: 4:6, 6:1, 7:5. Soomlane on maailma edetabelis 83. ja Ymer 95. kohal. Jooksvas edetabelis, mille lõplik koht selgub järgmisel esmaspäeval, on Ruusuvuori tõusnud 75ndaks.

Esimene sett oli vastastikune servikaotuste jada. Ruusuvuori ei suutnud hoida kaht esimest pallingugeimi, kuid ka Ymer kaotas setis kaks servigeimi. Teine sett oli Ruusuvuori sõu: kuigi 22-aastasel Rootsi mängijal õnnestus korra soomlase palling murda, ei suutnud ta hoida ainsatki oma servigeimi.

Kolmas sett oli sarnaselt esimesele tasavägine. Ruusuvouri pääses kahe servimurdega ette 5:2, kuid siis ärkas ka rootslases mängutahe ning seis oli peagi 5:5, kuid just pärast viigi kätte saamist kaotas Ymer oma servi ning sellega oli mäng tehtud. Soomlane lunastas endale pärast kahe ja poole tunnist maratonmatši koha ATP1000 turniiri 16 parema hulgas!

Koha eest veerandfinaalis heitleb Ruusuvuori Itaalia tennisekomeedi , 19-aastase Jannik Sinneriga. Sinner on ATP edetabelis 31. kohal. Sinner alistas pühapäeva õhtul keerulises mängus maailma 22. reketi Karen Hatšanovi (Venemaa) 4:6, 7:6, 6:4. Kui meie naabrite mängus nähti kokku 14 servimurret, siis Sinneri ja Hatšanovi pikemas mängus vaid kuus, kuid neist viis avasetis. Mängu otsustas Sinneri murre kolmanda seti seisul 4:4. Üllatav oli aga üks number: Sinner ei löönud ühtki ässa!

Pühapäevasest meeste võistluspäevast võib veel mainida, et esimesena asetatud Daniil Medvedev pidi rassima kaks tundi ja 37 minutit, et alistada Alexey Popyrin (Austraalia) 7:6, 6:7, 6:4. Teises setis mängis Medvedev maha võimaluse lõpetada matš oma servil seisul 5:3 ja veel vastase servil 5:4 peal ei kasutanud ta kolme matšpalli. Aga nagu tulemuski näitab, ei lasknud venelane sellisel ebaõnnestumisel end segada, otsustavas setis tegi Medvedev ainsa murde seisul 3:3.

scroll to top