Anett Kontaveit alustas Austraalias veenva võiduga

Anett Kontaveit / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit (4) alustas uut hooaega Sydney turniiril veenva 6:3, 6:3 võiduga maailma 60. reketi Shuai Zhangi (Hiina) üle.

Kokku tund ja 9 minutit kestnud mängus ei suutnud hiinlanna Anetti probleemide ette panna. Vastane servis siiski piisavalt hästi, et suurem osa oma servigeime võita, kuid Anetti servil oli Zhangil vaid üks murdepall mängu jooksul. Seisul 3:2 Kontaveidi kasuks, kui ta polnud veel murret teinud, tuli vihma tõttu mängu umbes 20-minutiline paus. Kohe pärast jätkamist murdis Anett vastase servi ja esimeses setis ainult sellest piisaski.

Teises setis läks Anett taas murdega ette ja hoidis oma servi kindlalt – kolmes esimeses servigeimis andis ta ära vaid ühe punkti. Siiski tekkis ärev hetk seisul 4:3, kui Anett andis käest 40:15 edu ja vastane teeniski oma ainsa murdepalli. Lõpuks võitis Anett viienda geimpalliga ning kohe otsa tegi kohtumise kolmanda murde, mis lõpetas mängu.

Eesti esireket servis hästi. Kolm ässa pole võib-olla palju, ent see-eest oli esimese servi protsent suurepärane – 79. Sama näitaja poolest oli ka vastane hea – ta lõi esimest pallingut sisse 74%. Kuid Anetti esimese servi mõju oli vastase omaga võrreldes suurem, sest ta võitis 82% esimese pallingu punktidest, aga Zhang 64%. Murdepalle realiseeris Anett 5st 3.

Olles esimese mängu võitnud, ei teadnud Anett pärast mängu isegi seda, millised on tema võimalikud järgmised vastased. Nimelt lõpeb kvalifikatsiooniturniir Eesti aja järgi hommikul ning pärast seda leiab aset loosimine. Kuid need kaks kvalifikatsioonist edasipääsejat, kellest üks tuleb Anettile 2. ringis vastu, peavad omavahelise mängu alles teisipäeval. Seega on Anettil homme kindlasti puhkepäev.