Anett Kontaveit mängis tunduvalt paremini kui teises ringis, aga seekord kaotas

– Anett Kontaveit / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveidi (2) tulemus Cincinnati WTA 1000 turniiri 3. ringis oli kui peegelpilt 2. ringi mängule Tereza Martincovaga (Tšehhi). Tookord ei mänginud Anett sugugi heal tasemel, aga suutis võitlusega selle kohtumise päästa. Täna alustas ta märksa paremini, aga põrkus vastase Shuai Zhangi (Hiina, WTA 44.) väga heale tõrjemängule ja kaotas 6:2, 4:6, 4:6.

Ei tea, kas nii saab öelda, aga suhteliselt lihtsalt võidetud esimene sett võis seekord teha karuteene, sest Zhang oli selgelt hoidnud oma parima eriti teiseks, aga ka kolmandaks setiks. Esimeses tegi hiinlanna palju vigu ja ka ei suutnud Anetti servi piisavalt suruda. Seisul 4:0 kaotas Anett küll kaks geimi, aga siis võitis kaks viimast nulliga ja ainult 28 minutiga oli sett võidetud.

Kui aga esimeses setis tegi Anett kolm servimurret, siis teises setis ei saanud ta isegi ühtki murdepalli, aga oma serv oli ohus juba algusest peale. Kaks korda päästis Amett murdepallid, aga seisul 3:3 ikkagi kaotas pallingugeimi. Hiinlanna paremus ilmnes eelkõige jalgade töös, mis on Eesti esireketi üks nõrgemaid külgi. Kui Anett tegi hea tõrje, oli Zhang valmis, sest ta jõudis jalgadega palli juurde. Vastupidiselt olid aga Zhangi teravad tõrjed Anettile “mürgised” ja hiinlanna ei teinud ka peaaegu üldse lihtvigu.

Otsustavas setis lootust siiski oli ja võib-olla saab Anetti kapsaaeda kirjutada servigeimi kaotuse seisul 4:2, 30:15. Ta jättis löögid lühikeseks ja andis Zhangile võimaluse. Juba enne oli ta 3:1 pealt andnud servimurde tagasi, aga tolle geimi mängis Zhang hiilgavalt. Kuid oma servigeimides oli nüüd ka hiinlanna ebakindel ja sellest tekkisidki vastastikused murded. Lõpuks seisul 3:4 suutis Zhang servi hoida, võites geimi koguni nulliga ja siis taas uskumatult täpsete tõrjetega Anetti surve alla panna. Zhang pääses ette 5:4 ja asus servima. Ilmselt viimane võimalus mängu päästa läks käest, kui Zhang jäi servil 0:30 taha, aga järgmisel punktil Anett eksis. Tundus, et vaimne pinge kasvas üle pea – vastaselt sai punkti kätte ainult väga täpse mängu ja hea esimeste servidega, aga ei päästnud isegi fakt, et otsustavas setis lõi Anett esimest servi kõige rohkem sisse, ta kaotas ikkagi kolm servigeimi.

Kogu mängu peale oli Zhangi esimene serv siiski täpsem (71% vs 65%) ja see väike vahe otsustaski, sest mõlemad võitsid esimeselt pallingult 58% punktidest. Ühtlasi see näitab, et Anetti tõrjemängul ei olnud täna midagi viga, aga ta pidi punktide võitmiseks rohkem pingutama kui vastane, kes liikus paremini. „Alates teisest setist ei tulnud ükski servigeim enam Anettile lihtsalt,“ ütles treenerist ekspert Harri Neppi Inspira telekanali ülekandes. „Aga mängupilt on juba parem ja see annab US Openiks lootust.“