fbpx
Close

Kaia Kanepi kindlustas US Openil asetuse

Kaia Kanepi tõrjel mängus Viktoria Azarenkaga. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi on esmaspäeval avaldatavast uues WTA edetabelis 32. kohal, mis tähendab, et ta saab US Openiks asetuse.

Kas see asetus on 32. või pisut kõrgem, sõltub sellest, kas mõni edetabelis eespool olija turniirist loobub, kuid “tehniliselt” ei ole mingit vahet isegi asetusel 25 kuni 32, sest igal juhul sa kahes esimeses ringis teiste asetatutega ei kohtu ja 3. ringis tuleb vastu keegi esikaheksast. Seega, arvestades Kaia praegust asetust, oleks 1/8 (12,5%) šansse, et ta 3. ringis kohtuks Anett Kontaveidiga, kes igal juhul on asetatud teisena.

Kaiasr oleks mööduda võinud Shuai Zhang (Hiina), aga ta kaotas Cioncinnati turniiri veerandfinaalis tasavägises heitluses Arina Sabalenkale (6) 4:6, 6:7. Kui 1/8 finaalis murdis Zhang viiel korral Kontaveidi pallingu, siis nüüd sai ta hakkama samaga, aga ise kaotas kuus pallingugeimi 11st. Osaliselt näitab statistika põhjust, miks murdeid oli palju – Sabalenka tegi taas ohtralt topeltvigu (12) ja viimasel ajal on valgevenelannal olnud isegi lihtsam võita tõrje- kui servigeime. Zhangil läks aga esimeses setis käest ühemurdeline edu 4:3 ja teises setis servis ta seisul 5:4, aga kaotas pallingugeimi nulliga.

Naiste üksikmängus kohtuvad Cincinnati turniiri veerandfinaalis Madison Keys (USA) – Petra Kvitova (Tšehhi) ja Sabalenka – Caroline Garcia (Prantsusmaa). Seega pääses nelja hulka vaid üks asetatud mängija, millega tulemus on veel üllatuslikum kui Torontos, kus kolm asetatut (aga neist kõrgeimana seitsmes, ameeriklanna Jessica Pegula) oli nelja hulgas. Tavaline on naiste tennises ka see, et poolfinaali koosseis on järgmisel turniiril täielikult välja vahetatud. Pegulal oli võimalus pääseda poolfinaali, aga ta kaotas Garciale 1:6, 5:7.

Garcia oli ka ainus, kes Cincinnati tulemuste põhjal edetabelis Kaiast möödus. Praegu on kunagine maailma neljas reket jooksvas edetabelis 28., aga turniirivõidu korral tõuseks TOP20 sekka.

Paljud Kaia lähimad jälitajad mängivad järgmisel nädalal Clevelandi turniiril ja arvatavasti mõni ka möödub eestlannast, aga see enam ei loe, sest US Openi asetus pannakse paika järgmise esmaspäeva edetabeli põhjal.

scroll to top