fbpx
Close

Anett Kontaveit kohtub Abu Dhabi avaringis kogenud hiinlannaga

Anett Kontaveit Australian Openil. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Loosi tahtel on seitsmendana asetatud Anett Kontaveidi esimene vastane Abu Dhabi WTA 500 turniiril 34-aastane hiinlanna Shuai Zhang, kes asub maailma edetabelis 23. kohal.

Võib-olla oli ka halvemaid variante, kuid Zhang on neist, kes asetust ei saanud, edetabeli põhjal üks tugevamaid. Ta paikneb maailma edetabelis Anettist vaid viis kohta tagapool. Pikema eelloo kirjutame mängueelsel päeval, kuid praegu ütleme, et Kontaveidi ja Zhangi omavaheline seis on 3:2 eestlanna kasuks, ent viimati peetud mängu eelmise aasta augustis Cincinnati turniiril võitis hiinlanna.

Äsja lõppenud Australian Openil jõudis Zhang neljandasse ringi, aga väga tugevaid vastaseid tal alistada ei tulnud. Zhangi lülitas 6:0, 6:4 võiduga välja Karolina Pliškova (Tšehhi).

Kontaveidi ja Zhangi mängu võitja kohtub teises ringis kvalifikatsioonist edasipääsejaga, sest kaks sellist mängijat kohtuvad omavahel. Asetatutest on samas tabeliosas veel Belinda Bencic (Šveits, 2), kes võiks olla potentsiaalne vastane veerandfinaalis.

Järgmisel nädalal Anett punkte juurde ei saa, sest tal lähevad maha 2022. aasta Peterburi turniiri võidupunktid. Ainult Abu Dhabis võitmise korral saaks Eesti esireket oma punktid täpselt samas summas tagasi. Abu Dhabis on WTA turniiri varem peetud vaid 2021. aasta jaanuaris, kui see eelnes Australian Openile, kus mängijail tuli olla kaks nädalat karantiinis ja seetõttu otsustas WTA korraldada Abu Dhabis turniiri enne mängijate sõitmist Austraaliasse. Mullu Abu Dhabi turniiri ei peetud, sest Austraalias toimusid eelturniirid varasema kava kohaselt. Tänavu aga viidi Abu Dhabi võistlus Peterburi kohale, sest Venemaal teatavasti praegu rahvusvahelisi võistlusi ei toimu,

Vaadake Abu Dhabi turniiri tabelit siit.

Kaia Kanepi sel nädalal ei mängi, aga kui oleks mänginud, pidanuks ta alustama kvalifikatsioonist.

scroll to top