Anett Kontaveit sai terviseprobleemidest jagu ja võitis raske mängu

Anett Kontaveit Austraalias. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (7) alustas Abu Dhabi WTA 500 turniiri väga raske 4:6, 7:6, 6:4 võiduga Shuai Zhangi (Hiina, WTA 23.) üle.

Anett alustas kohtumist väga veenvalt ja 3:0 edu juures oli ka tema mäng väga kindel. Aga siis hakkas tunduma (ja nii tundus ka Inspira telekanalil mängu kommenteerinud Toomas Leiusele ja Riho Kallusele), et Anettil tekkisid mingid terviseprobleemid, eelkõige hingamisraskused. Ta laiutas oma tiimi suunas käsi, et ei tea, millest viga tuli. Igatahes kaotas Eesti esireket neli geimi järjest ja seisul 3:4 kutsus väljakule arsti. Kuid pärast arutelu tohtritega jätkas Anett mängimist. Esimest setti enam ei päästnud, aga teises alustas vähemalt Zhangiga võrdselt.

Raske seis oli Anettil 2:2, 15:40 oma servil. kuid ta päästis algul kaks ja siis veel ühe murdepalli ning omakorda vastas järgmises geimis lausa nulliga murdega. Pärast veel ühe murdepalli päästmist juhtis Anett juba 5:2, aga siis läks kahes järgmises geimis kaduma kolm settpalli ja hiinlanna sai murde tagasi. Kuigi Anett ei eksinud liiga palju, oli just seisul 5:3 mängitud servigeim vigaderohke. Lugu lõppes tie-break’iga, aga seal eksis märksa rohkem Zhang. Anett sai 4:1 ette ja säilitas kolmepunktilise vahe – 7:4.

Otsustavas setis tegi Anett murde seisul 1:1 ja nüüd hakkas juba hiinlanna oma treenerite poole vaatama ja midagi kurtma. Ka ei olmud ta mõnel korral rahul kohtunike otsusega. Abu Dhabi 1. väljakul ei olnud võimalus ka joonekohtunike otsuseid vaidlustada, sest nn kotkasilma süsteem puudus.. Anett suutis seisuni 5:4 servi üsna kindlalt hoida, aga siis tegi Zhang paar imelist tõrjet ja seis oli servil 0:40. Kuid Anett tuli sellest heade servide toel välja ja lõpetas mängu viie võidetud punktiga järjest. Nüüd peab ootama Anetti kommentaare, kas tal oli midagi konkreetset viga ja kui oli, siis kuidas sellest üle sai.

Anetti statistika oli hea – 40 äralööki ja 32 lihtviga, Zhang samal ajal tegi vastavalt 29 äralööki ja 30 lihtviga. Aga tuleks lisada, et mängus tegi Eesti esireket isegi vähem vigu, sest tema arvele jäi kuus topeltviga, aga Zhangile kaks. Samas võitis Anett ässad 10:5. Esimese servi protsent oli mõlemal võrdselt hea – 66%. Kuid samas oli nii Anettil kui ka Zhangil geime, kus esimene serv hästi ei läinud ja näiteks otsustavas setis oli eestlanna selle näitaja poolest selgelt parem 72 vs 57%. Murdepalle realiseeris Anett 6st 3 ja Zhang 13st 3.

Teises ringis tuleb Anettil kohtuda kas Shelby Rogersiga (USA) või Leylah Fernandeziga (Kanada). Mõlemad said täna edasi kvalifikatsioonist ja peavad avaringi mängu homme. Seega ei tule Anett väljakule enne kolmapäeva.