fbpx
Close

EELVAADE | Shuai Zhang ei ole üksikmängus veel alla andnud

Shuai Zhang eelmise aasta oktoobris Indian Wellsi turniiril. / Foto: AP/Scanpix

Tänavu jaanuaris kohtus Anett Kontaveit Sydney WTA 500 turniiril Shuai Zhangiga (Hiina), kes tollal oli maailma edetabelis 60. kohal.

Kuna parimatel hooaegadel kuulus Zhang maailma TOP30 sekka (parim koht 23.), siis pani Tennisnet ka pealkirja: “Hiinlanna, kelle parimad päevad on ilmselt möödas”. Muidugi, need kõige paremad päevad võib-olla ongi, aga vaatamata 33 eluaastale ja mingil määral ka paarismängule keskendumisele on Zhang edetabelis sel aastal ikkagi tõusnud ja ühe turniirigi võitnud. Kui Zhang võidaks täna Anetti, tõuseks ta edetabelis juba 35ndaks, mis polegi kuigi palju madalam tema parimast rankingust.

Zhangi varasemast karjäärist saategi lugeda ülal nimetatud eelvaatest. Seal on ka kirjas Anetti ja Zhangi eelmised kohtumised, aga puudub muidugi tänavuse aasta Sydney tulemus, mis oli 6:3, 6:3 Anetti kasuks. Seega on seis hetkel 3:1 Eesti esireketile.

Kuid Sydney turniirile järgnenud Australian Openil jõudis Zhang Anettist kaugemale, kui teises ringis sai seisul 6:4, 1:0 loobumisvõidu hilisemalt Wimbledoni tšempionilt Jelena Rõbakinalt. Sama edukas (pääs 3. ringi) oli Zhang ka Wimbledonis. Sealsamas Londonis oli Zhang edukas ka paarismängus, alles finaalis kaotasid nad koos Elise Mertensiga Tšehhi eliitpaarile Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova.

Mõneti ongi üllatuslik, et olles kõrges konkurentsis paarismängus, on Zhang jõudnud 2022. aastal osaleda üksikmängus juba 23 (kaasa arvatud Cincinnati) turniiril! Anetti ei saa võrdluseks tuua, sest ta oli vahepeal haige, aga näiteks TOP20 hulgas on vaid brasiillanna Beatriz Haddad Maia mänginud sel aastal üle 20 turniiri, kõik ülejäänud mängijad on seda teinud vähem.

Ja Zhang on olnud ka üpris edukas, sest märtsis võitis ta Lyonis WTA 250 turniiri ja juunis jõudis sama taseme turniiril Birminghamis finaali. Positiivsele poolele tuleb kindlasti kanda ka Miami WTA 1000 turniiril 3. ringi jõudmise. Edetabelis tõusis Zhang juba pärast edu Lyonis 64. kohalt 41ks ja jäi enam-vähem samale tasemele püsima. Kuigi tulemused ei olnud suvel halvad, oli Zhangil siiski kaitsta punkte ka eelmisest aastast. Ometi oli 2022 alles esimene aasta, kus Zhang jõudis kahel turniiril finaali. Ning hiinlanna seni viimane turniirivõit pärines 2017. aastast, kui ta võitis Guangzhous.

Muidugi ei saa jätta arvestamata, et Cincinnatis on Zhang juba võitnud Naomi Osaka ja Jekaterina Aleksandrova, mõlemad mängud kahes setis. Zhang on sel turniiril väga hästi servinud, näiteks Osaka vastu oli tema esimese pallingu õnnestumisprotsent lausa 86 ja ta võitis 74% esimese servi punktidest. Samal ajal oli Anett Tereza Martincova vastu serviga märksa rohkem hädas.

Aga kihlveokontorid Zhangi hetkevormi siiski ei arvesta ja Anett on nende silmis soosik, kuigi mitte selgelt. Ennustusportaal Paf annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,58 ja Zhangile 2,38, mis väljendab umbes jõudude vahekorda 60-40. Aga siiski: tänavuse Sydney kohtumise eel oli Anetti koefitsient lausa 1,12, kuid eks tuli ka Eesti esireket sellele mängule pärast imelist seeriat 2021. aasta sügisel.

Kohtumine peetakse Porsche väljaku (suuruselt kolmas) teise mänguna, esimene algab kell 18 Eesti aja järgi. Siiski on lisatud klausel, et enne kella 20 Anetti ja Zhangi kohtumine ei alga. Hiljem võib küll alata, kui esimene mäng (Alison Riske-Amritraj – Jelena Rõbakina) kestab ligi kaks tundi või rohkem.

scroll to top