Naiste GP etapi võitis nooruke lätlanna, paarismängu aga Gull/Koskel

– Naiste paarismängu finalistid Grete Gull, Anet Angelika Koskel, Gerda Reinaru ja Alissia Aleksandra Kivi / Foto: Karl Toomsoo

Täiskasvanute Eesti GP etapp Tallink City tennisekeskuses naiste arvestuses oli seekord noorte ja juunioride klassi kuuluvate tennisistide pärusmaa. Üksikmängus sai osaleda ka Läti noortennisist, alles 15-aastane Valerija Maija Kargina, kes tuli turniiril ka esikohale. Eesti turniiridel saavad osaleda need välismaa tennisistid, kellel on olemas vastav ETL-i litsents.

Finaalis kohtus Valerija Maija Kargina Grete Gulliga. Teel sinna alistas lätlanna Anet Angelika Koskeli (1) 6:4, 6:1 ning poolfinaalis Gerda Reinaru (4) 6:2, 6:4. Gull omakorda võitis veerandfinaalis Meribel Järna (5) 6:3, 6:7(5), 6:2 ja poolfinaalis Alissia Aleksandra Kivi (3) 6:3, 6:2. Ka finaalis Kargina hoog ei raugenud. Turniiril settigi kaotamata olid Kargina võidunumbriteks Gulli üle 6:3, 6:0.

– Valerija Maija Kargina / Foto: Karl Toomsoo

See, mis ei õnnestunud Gullil üksikmängus sai kompenseeritud paarismängus. Koos Anet Angelika Koskeliga (2) oldi esikohamängus paremad Alissia Aleksandra Kivi/Gerda Reinarust tulemusega 6:3, 6:4. Poolfinaalis said Gull/Koskel loobumisvõidu Maarja Leinštrep/Nora Leinuselt(4). Kivi/Reinaru olid aga poolfinaalis üle Victoria Maria Mändma/Nora Parikust 6:3, 6:2.