fbpx
Close

Taylor Fritz sepistas suurüllatuse

Taylor Fritz pärast Rafael Nadali võitmist. / Foto: Getty Images/Scanpix

Rafael Nadal (Hispaania, 4) sai Indian Wellsi turniiri finaalis pärast 20 järjestikust võitu oma esimese kaotuse 2022. aastal, kui jäi alla Taylor Fritzile (USA) 3:6, 6:7.

Fritz üllatas kohe algul, kui läks juhtima 4:0. Ühe murde sai Nadal tagasi seisuks 5:3, aga seejärel kaotas taas oma servi. Et hispaanlane kaotas ühes setis kolm oma servigeimi, on vähemalt tänavu väga haruldane, kuigi turniiri esimeses mängus oli Nadal Sebastian Kordale (USA) kaotanud kahes setis kummaski kaks servigeimi.

Seevastu teises setis oli Nadalil palju rohkem võimalusi. Koguni neljas vastase servigeimis omas ta kokku üheksa murdepalli, kuid Fritzi serv ära võtta õnnestus vaid korra, kui Nadal asus juhtima 2:1. Fritzil oli ainult kaks murdepalli, ent temagi võitis ühe ja seda seisuks 2:2. Fritzi teine murdepall seisul 5:4 oli ka matšpalli, kuid kohe pärast viigistamist oli Nadal vastase pallingul ees 40:15. Järgnes tie-break, milles tänavu on edukad olnud mõlemad, enne tänast oli Nadal võitnud 8st tie-break’ist 7 (ainus kaotus Australian Openi finaali teises setis Daniil Medvedevile) ja Fritz 8st 6. Nüüd on mõlemad võrdsed (9st 7). Fritz juhtis algul 2:0 ja 3:2, kuid Nadal läks ette ja asus servima seisul 5:4. Selle asemel, et sett lõpetada, kaotas ta mõlemad oma pallingu punktid ja Fritz realiseeris mängu teise matšpalli oma servil.

Fritz võitis üldse alles teise ATP turniiri ja esimest korda Masters 1000 turniiri. Seni oli ta kuuest finaalist viies kaotanud. Fritz oli poolfinaalis Andrei Rublevi vastu mängu lõpus väänanud hüppeliigest, kuid suutnud matši siiski võita. Ameeriklase treener Paul Annacone ütles, et kogu tiim oli soovitanud Fritzil finaalist loobuda. Kuid Fritz ütles neile: “Tahan mängida Rafaga. Vaatame, kas tulen toime.” Kui ta läks 4:0 juhtima, oli selge, et vigastus teda liiga palju ei sega. Ameeriklane täitis ka ühe lapsepõlve unistuse, sest oli soovinud võita turniiri oma kodukandis – Fritz on sündinud Lõuna-Californias Rancho Santa Fe väikelinnas, mis asub Indian Wellsi lähistel.

“Mul on isegi raske kirjeldada, kui ebaloomulik oli see, et ma üldse seda mängu suutsin mängida,” ütles Fritz autasustamisel, hoides pisaraid tagasi. “Ma pole kunagi enne mängu nii palju valu tundnud. Tegime jala kallal palju tööd, emotsioonid käisid üles-alla. Aga lõpuks selgus, et hüppeliiges ei mõjunud mu mängule üldse.”

Maailma edetabelis tõuseb Fritz täna 13. kohale, mis on tema karjääri parim. Tema senine parim koht oli 16., milleni ta jõudis neli nädalat tagasi. Tema isiklik elu on olnud üsna tormiline, sest ta abiellus ja sai lapse isaks juba 18-aastaselt, kuid nüüdseks on ta naisest lahus.

scroll to top