Simona Halep langes välja, meeste üksikmängus võitsid kõik favoriidid

– Danielle Collins | Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi võit Arina Sabalenka (Valgevene, 2) üle ei olnud Australian Openi naiste üksikmängus täna ainus üllatus, sest Alize Cornet (Prantsusmaa, WTA 61.) võitis endise maailma esireketi ja kahekordse slämmiturniiride võitja Simona Halepi (Rumeenia, 14) 6:4, 3:6, 6:4.

See kohtumine peeti kõige suuremas palavuses (ca +35) ja lõpus väsis Halep esimesena. Mitme raske punkti järel ta kummardus alla, hoides käsi põlvedel. Võib-olla oli Halep selles mängus isegi pisut parem, sest ta võitis näiteks punktid 93:88, kuid otsustava seti ainus murre kallutas mängu Cornet’ kasuks.

Prantslanna võinuks võita kiiremini, kuid seisul 4:6, 1:3 haaras Halep initsiatiivi. Tihti on rumeenlanna olenemata vastasest teinud vähem äralööke, aga täna jäi ta selles osas peale 27:22 ning ka eksis pisut vähem (41:46), kuid nagu öeldud, väljendus see paremus ainult punktides, aga mitte settide võitmises. Sealjuures lõpetas Halep teise seti 16 võidupunktiga järjest alates seisult 2:3, 0:15. Kolmandas setis seisul 3:5 päästis rumeenlanna kaks matšpalli, aga Cornet enam otsustavas setis oma servil järeleandmisi ei teinud ja vormistas võidu järgmises geimis.

Cornet kohtub veerandfinaalis Danielle Collinsiga (USA; 27), kes üsna kõikuva iseloomuga mängus sai 4:6, 6:4, 6:4 jagu Elise Mertensist (Belgia, 19). Esimeses setis tuli Mertens välja 0:3 kaotusseisust ja teises setis jõudis kaotusseisust järele 4:5, kuid kaotas siis oma servi. Collins on varem mänginud Australian Openi poolfinaalis (2019), aga Cornet’ jaoks oli pääs slämmiturniiri veerandfinaali esmakordne ja seda 32-aastaselt 63. katsel! Kui te võib-olla viimasest numbrist aru ei saa, siis tegemist on praegu Cornet’ karjääri 63. slämmiturniiriga.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängus olid eile kõik kohtumised kahe-, täna aga kolmesetilised. Meeste üksikmängus olid ka täna tasavägisemad mängud võrreldes eilsega, kuid otsustavat setti nähti ainult ühes kohtumises. Selles võitis Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4) Taylor Fritzi (USA, 20) 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4. Meeste mängu kohta see polegi võib-olla nii kummaline, aga kõik setid lõppesid ühe murdega. Kuid murdepalle oli Fritzil kolm korda rohkem. Paraku ta realiseeris neid 15st 2 ja Tsitsipas 5st 3.

Suurfavoriit Daniil Medvedev (Venemaa, 2) sisuliselt hätta ei sattunud, kuid numbriliselt ei tundunud võit Maxime Cressy (USA, ATP 70.) üle 6:2, 7:6, 6:7, 7:5 nii veenev. Ent otsustavas setis oli Medvedevil enne vastase servi murdmist seisul 5:5 lausa kaheksa murdepalli. Tal oli pea igas geimis võimalus. Cressyl oli aga terve mängu jooksul ainult üks murdepall. Cressy, kes veel mullu mängis peamiselt Challenger-turniire, on tipptennises ainus, kes pea igalt servilt võrku tungib. Sellise stiiliga pani ta Medvedevi aeg-ajalt raskustesse, kuid tõrjel ei olnud tal ikkagi mingeid võimalusi. Pidev riskimine servil viis aga selleni, et Cressy tegi 18 ässa kõrval ka sama palju topeltvigu.

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) kallutas mängu Marin Cilici (Horvaatia, 27) vastu enda kasuks tänu tie-break’ide võitmisele. Muus osas oli kohtumine võrdne – 2:6, 7:6, 6:2, 7:6. Cilici võimalus läks kaduma teise seti tie-break’is, kus tal oli seisul 6:5 kasutada settpall, ent seda vastase servil. Kuna kanadalane võitis esimesel pallingul 86% (täpselt sama number ka Cilicil) punktidest, oli lootust vähe. Mängus sooritatud murded olid aga veel rohkem kaldu kui Tsitsipase ja Fritzi kohtumises. Nimelt tegi Auger-Aliassime murdeid 15st 2 aga Cilic 2st 2. Eks need numbrid muidugi ütlevad, et Kanada noormees oli nii või naa võidule lähemal.