Danielle Collins jõudis kolmeaastase vaheaja järel Melbourne’is poolfinaali

Danielle Collins pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

2019. aastal Austraalia lahtistel meistrivõistlustel poolfinaali jõudnud Danielle Collins (USA, 27) kordas kolm aastat hiljem oma saavutust ja kohtub homme Iga Swiatekiga (Poola, 7).

Collins oli Alize Cornet’st (Prantsusmaa) üsna kindlalt üle ja kui poleks olnud ameeriklanna üht nõrgemat perioodi, võinuks võidunumbrid olla isegi veenvamad kui 7:5, 6:1. Collins surus Cornet’ esimestest löökidevahetustest alates kaitsesse ja prantslannat aitasid ainult vastase lihtvead. Neid tuli Collinsil eriti palju pärast 5:2 eduseisu ja nii suutis Cornet vähemalt korraks mängu võrdsustada. Kuid pärast seda võitis Collins 9st geimist 8 ega jätnud kahtlust, kes on parem.

Kuigi Cornet sai esimest servi rohkem sisse (vastavalt 59 ja 54%), ei olnud sellest kasu, sest esimeselt servilt võidetud punktide osas oli tohutu vahe – Collins 90 ja Cornet 51%. Seega ei olnud prantslanna esimene palling vastasele üldse kardetav. Äralöökidega jäi Collins peale 28:11 ja nii ei määranud palju ka tema lihtvigade rohkus (29 vs 17).

Võiks nüüd küsida, et mida tegi Collins vahepeal, et tal uuesti poolfinaali pääsemiseks kulus kolm aastat? Kuid tegelikult ei olegi ameeriklanna ju edetabelis oluliselt langenud. Pärast 2019. aasta poolfinaali kerkis ta karjääri kõrgeimale 23. kohale, aga nüüd oli enne Australian Openit 30. Tõsi, vahepeal (2020 august) langes vigastuste ja haigusega kimpus olnud Collins TOP50 seast välja, kuid tal on olnud korralikke tulemusi, eelkõige veerandfinaali pääs 2020. aasta Prantsusmaa lahtistel ning mullu turniirivõidud Palermos ja San Joses.

Collinsi ründemäng on kogu aeg olnud muljetavaldav, aga füüsilised probleemid, eelkõige haigus ei ole tal lubanud stabiilselt hästi mängida. Nüüd on ameeriklanna vormis ja ta pole kohtumises Swiatekiga kindlasti autsaider.