fbpx
Close

Andy Murray võib lõpetada Australian Openil karjääri

Andy Murray kurval pressikonverentsil. / Foto: Reuters/Scanpix

Šotlase Andy Murray silmist voolasid pisarad, kui ta rääkis Australian Openi eelsel pressikonverentsil, et see slämmiturniir võib jääda üldse tema karjääri viimaseks võistluseks.

Puusavigastus on Murrayd vaevanud juba kaks hooaega. “Ma ei tunne ennast hästi. Viimase 20 kuu jooksul olen kogu aeg valuga võidelnud. Olen üritanud praktiliselt kõiki vahendeid, et puus läheks paremaks. Need pole aidanud. Tunne on praegu parem kui pool aastat tagasi, aga valu püsib,” tunnistas Murray.

Loomulikult segab valu Murray sõnul tal andmast väljakul endast sada protsenti. “Detsembris rääkisin oma tiimiga ja ütlesin, et sellisel viisil ma enam jätkata ei suuda. Ütlesin ka, et võib-olla suudan vastu pidada Wimbledonini ja seal mängida oma viimase turniiri. Kuid ma pole kindel, kas olen selleks võimeline,” rääkis šotlane.

Kui seejärel ajakirjanikud küsisid, kas Australian Open võib sel juhul jääda viimaseks turniiriks, vastas Murray: “Kindlasti on selline võimalus. Praegu mõtlen karmimale operatsioonile, mis vähemalt mul lubaks edasi elada ilma valuta, aga sel juhul profisporti enam teha ei saaks.”

ATP tegevjuht ja president Chris Kermode kommenteeris: “See on kurb päev maailma tennisele, kui sellise kaliibriga mängija nagu Andy peab nii julmal viisil karjääri lõpetama. Kuid Andy jääb kindlasti kõigi mällu kui erakordne võitleja. Tema saavutused on olnud fenomenaalsed.

Šotlase karjääris pole nii palju võite, kui Roger Federeril, Rafael Nadalil või Novak Djokovicil, kuid ta on saavutanud praktiliselt kõik profitennise tähised. Murray on võitnud 45 ATP turniiri, nende seas 14 Masters-taseme võistlust. Slämmiturniiridel on ta 3-kordne võitja ja kaheksakordne finalist, lisaks on Murray kahekordne olümpiavõitja. 2016. aasta lõpetas ta 24 võiduga järjest, kaasa arvatud esikoht ATP finaalturniiril ning temast sai 17. tennisist, kes on hooaja lõpetanud maailma esireketina. 2015. aastal võitis Murray Suurbritannia meeskonna liidrina Davis Cupi.

Tema 2013. aasta Wimbledoni võit tähendas, et Murray lõpetas meeste üksikmängus brittide 77-aastase võidupõua, kui viimati oli seal esikoha saanud Fred Perry (1936). Wimbledonis võitis Murray ka 2016. aastal, kuid oma esimese slämmitiitli võitis ta 2012 US Openil.

Murray ütles, et on konsulteerinud ka psühholoogidega, et masendusest üle saada. “Aga see ei aita, sest kogu aeg kannatad valu käes. Sa ei saa teha seda, mida soovid ja armastad. Jah, ma saaksin ehk mängida, aga see pole enam meeldiv tegevus,” lisas Murray.

scroll to top