Anett Kontaveit alustab Ostrava turniiri Sorana Cirstea (Rumeenia) vastu esmaspäevaõhtuses mängus, mis kindlasti ei alga enne kella 19 Eesti aja järgi. Hiljem võib alata – kui esimesed kolm mängu koos vaheaegadega kestavad üle kuue tunni.
Seekord on vastase näol tegemista vana ja samas ka üsna värske tuttavaga, sest kahel korral kohtusid Kontaveit ja Cirstea ka tänavu varakevadel. Enne seda on peetud veel kaks mängu, kuid kõik on lõppenud sama tulemusega – Anett on alati võitnud. Viimane matš Miamis oli aga selle poolest erand, et siis kaotas Anett esimest korda seti.
Mõistagi on Tennisnet ka varem kirjutanud eelvaateid, mis eelkõige Cirstea karjääri ja tulemusi kajastavad. Neist esimene 2020. aasta veebruaris oli kõige põhjalikum, kuid päris palju uut informatsiooni leiame ka teisest eelvaatest. Kolmandat ei ole siin mõtet linkida, sest kahe mängu vahele jäi vaid kaks nädalat.
Kuid viimased pool aastat on kajastamata ja peab ütlema, et Cirsteal on sellel perioodil läinud päris hästi. Kui Anett 31-aastase (tollal veel 30) rumeenlanna Miamis 6:3, 4:6, 6:3 alistas, oli vastane maailma edetabelis 66., aga nüüd 40. kohal. Ja ta peaks homme avaldatavas uues edetabelis kerkima juba 36. kohale, millele aitas kaasa sel nädalal Portoroži turniiril veerandfinaali jõudmine, aga ka mõne lähirivaali punktide kaotamine. See pole küll kaugeltki rumeenlanna kõrgeim edetabelikoht – kui lugesite esimese eelvaate läbi, siis seal on kirjas, et 2013. aastal oli Cirseta WTA 21. reket.
Millised tulemused siis on Cirstead 30 koha jagu ülespoole nihutanud? Peamiselt väga head mängud Euroopa liivaväljakutel. Aprillis võitis Cirstea Istanbulis oma karjääri teise WTA turniiri, kusjuures tegi seda 13-aastase (!) vaheajaga, sest varem oli ta ainsa esikoha saanud 2008 Taškendis. Finaalis alistas Cirstea ka TOP20 tennisisti Elise Mertensi. Seejärel jätkus liivaväljakute hooaeg finaalijõudmisega Strasbourgis ja 4. ringi jõudmisega Roland Garrosi slämmiturniiril. 12 võitu (neist üks loobumisvõit) ja 3 kaotust oli Cirstea saldo liivaväljakute hooajal ning alistatute seas olid tundumatest mängijatest (lisaks mainitud Mertensile) Viktoria Azarenka ja Darja Kasatkina.
Kui Cirstea jõudis Wimbledonis 3. ringi, oligi ta kerkinud 40. kohale, seega tegi ta lõviosa tõusust ära umbes kolme kuuga. Huvitav, et hilisem US Openi võitja Emma Raducanu oli see, kes Cirstea Wimbledonis välja lülitas. Augustikuistel USA turniiridel Cirstead edu ei saatnud, ent US Openi avaringis võitis ta siiski maailma 31. reketi Veronika Kudermetova. Ent edetabelis rumeenlanna ei langenud, sest punkte kaitsta polnud.
Ehkki esmaspäeval, mil mäng toimub, on Kontaveidi ja Cirstea vahe maailma edetabelis vaid kuus kohta (30. ja 36.), ei ole kihlveokontorid neist andmetest välja teinud. Ennustusportaal Paf annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,35 ja Cirsteale 3,15, mis sisuliselt tähendab 70-protsendilisi võidušansse Eesti esireketile. Tänavuse Dubai mängu eel oli Anetti koefitsient 1,37 ja Miamis 1,30, seega ei ole hinnangutes suurt midagi muutunud. Võib-olla oleks Cirstead pisut rohkem “upitatud” liivaväljaku mängus.
Üks põhjus on ka selles, et kuigi Cirstea on mänginud tänavu üsna hästi, on ta näidanud ennast Anettile sobiva vastasena. Cirstea stiil on ründav, aga ta ei ole päris “silmad kinni paugutaja”, vaid püüab pigem üherütmilistes pallivahetustes domineerida. Aga Anett on reeglina olnud sellistes pallivahetustes osavam, kui vastas pole just maailma absoluutne tippmängija. Taktikaliselt võiks ju rumeenlanna mängu muuta, aga siis ta peab oma tavalisest stiilist loobuma ja see ka tihti edu ei too.
Tabel on ka natuke muutunud. Viimasel hetkel loobus Ostrava turniirist kaheksandana asetatud Karolina Muchova (Tšehhi), kelle asemele paigutati Paula Badosa (Hispaania). Nüüd kohtub Kontaveit-Cirstea mängu võitja Badosa (WTA 27.) või Varvara Gratšovaga (Venemaa, 77.).