fbpx
Close

Viktoria Azarenka kutsub uue podcasti kaudu sportlasi mõtlema elu üle

Viktoria Azarenka mängis mullu US Openi finaalis 7-aastase vaheaja järel. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Kahekordne slämmivõitja ja möödunud sügisel US Openi finaalis mänginud valgevenelanna Viktoria Azarenka algatas uue podcasti nimega Think About It, kus ta vestleb teiste elualade edukate inimestega.

Viimastel aastatel Ameerikas elanud Azarenka ütles, et tema eesmärk oli tuua kuulajateni nende inimeste kogemust ja näidata neid võimalikult tõetruude ja loomulikena. “Arvan, et sportlased on enda ümber loonud kaitsva seina,” selgitas Azarenka. “Me ei taha näidata oma haavatavust, tundeid ja hirme, sest see võib meie fännidele tunduda nõrkusena, millest rääkida justkui ei tohiks. Nii hakkame oma tegelikke tundeid varjama. Ma ei ole näinud, et sportlased oma tööst kuigi avameelselt räägiksid.”

Azarenka arvates vajaksid aga just raskete hetkede üleelamise kogemused teistega jagamist ja seda Valgevene tennisist teebki, kuid teiste elualade (aga üldjoontes spordiga seotud) inimeste avameelsuse kaudu. “Ebakindluse ja raskuste väljatoomine aitab meil üksteist mõista,” ütles Azarenka. “Paljud ei saa aru, millega me professionaalses mõttes tegeleme. Me oleme ju kõik samasugused inimesed oma emotsioonide ja probleemidega. Minu jutusaate üks eripära ongi selles, et sealsed külalised on kõik olnud sarnaste raskuste ees ja oskavad tuua näiteid, mis kõlbavad ka teiste elualade inimestele eeskujuks.”

Podcasti, mida võiks eesti keelde tõlkida “Mõtle selle üle”, kuue episoodi külalised on ultramaratonide jooksja ja fitnessitreener Robin Arzon, kaljuronija Sasha DiGiulian, motivatsioonigurud Trevor Moawad ja Lewis Howes ning tippmeedikud Dr. Rupy Aujla ja Dr. Rahul Jandial. Need nimed küll Eesti huvilistele suurt midagi ei ütle, aga USA-s on nad tuntumad. Moawad, kes vestles Azarenkaga esimeses saates, on töötanud tippsportlaste psühholoogina.

scroll to top