fbpx
Close

Õnnelikud tippmängijad vabanesid karantiinist: kogenumad jäid Adelaide’is peale

Serena Williams ja Naomi Osaka Adelaide’is. / Foto: AFP/Scanpix

Kuulsuste paraad leidis aset Adelaide’i näidisturniiril, kus esimesel päeval käis väljakul kaheksa slämmiturniiride võitjat, kellel on kokku 74 tiitlit!

Nagu Tennisnet juba reede hommikul kirjutas, toimuvad Adelaide’is mängud 4000 pealtvaatajast tulvil tribüünide ees. Mänguliselt valitsesid aga turniiri esialgu kogenumad tennisistid, kui vastavalt teises ja kolmandas kohtumises said võidu 39-aastane Serena Williams (USA) ja 34-aastane Rafael Nadal (Hispaania).

29. jaanuar oli ka see päev, kui kõik Austraaliasse saabunud tennisistid said kahenädalasest karantiinist vabaks. Williams, kes kogu selle aja oli veetnud koos kolmeaastase tütre Olympiaga, ütles, et “vabanemisel” läksid nad kõigepealt loomaaeda: “Olen nii õnnelik, et see on möödas, sest raske on nii kaua aega järjest olla kolmeaastase lapse ainus sõber. Kuid ma ei vahetaks seda aega millegi vastu, sest oli väga lõbus.”

Mänguks oli aga Williams paremini valmis ja alistas endast 16 aastat noorema Naomi Osaka (Jaapan) 6:2, 2:6, 10:7. Kuid nagu tulemusest näha, eraldasid kaht staari vaid otsustava tie-break’i mõned punktid. Tennis.com kirjutab, et pärast karantiinipausi ei olnud mängutase kõrge, mõlemad pooled jätsid korduvalt kasutamata häid punktilöögi võimalusi. Williams tänas pärast mängu muidugi ka kohale tulnud rahvast. “Oleme õnnelikud võimaluse eest mängida pealtvaatajate ees,” ütles ameeriklanna.

Nadal alistas Dominic Thiemi (Austria) 7:5, 6:4, mis tähendas, et lüüa said mõlemad mullused US Openi tšempionid. “Aasta oli maailmas kõigile raske, aga Hispaaniat tabas viirus eriti tugevalt. Austraalia on hea näide sellest, kuidas pandeemiat on suudetud kontrollida,” ütles Nadal pärast mängu. “14 päeva karantiinis ei ole küll ideaalne ettevalmistus turniiriks, kuid see oli hädavajalik. Peame tänama Austraaliat selle eest, kuidas siin on kõik korraldatud. Loodan, et olen suutnud Australian Openiks õigesti valmistuda. Võitsin siin 2009. aastal, aga selle on paljud juba unustanud. Kuid püüan endiselt kõigest väest.”

Nadali 20st slämmitiitlist 13 on võidetud Prantsusmaa lahtistel, ent ülejäänud kolmest suurturniirist on hispaanlase saldo just Melbourne’is kõige nadim. US Openi on Nadal võitnud neli ja Wimbledoni kaks korda.

Samamoodi jäi ka õhtupoolse sessiooni teises kohtumises kogenum peale, kui Simona Halep (Rumeenia) võitis Ashleigh Barty (Austraalia) 3:6, 6:1, 10:8. Barty jaoks oli see esimene võistlusmäng pärast koroonapandeemia algust, sest möödunud sügisel jäi austraallannast maailma esireket kodumaale ega osalenud kummalgi slämmiturniiril.

scroll to top