fbpx
Close

Kaia Kanepi esimene vastane võidetav, aga siis läheb raskeks

– Kaia Kanepi Merko Cupil / Foto: ETL/Karl Toomsoo

31. jaanuaril algavad Melbourne’is kaks WTA turniiri, millest ühel osaleb ka Kaia Kanepi.

Turniiridel, mis kannavad nime Gippsland Trophy ja Yarra Valley Classic, on 64-line tabel, kuid kümme kõrgema asetusega mängijat on mõlemal turniiril avaringis vabad, seega teevad kaasa 54 tennisisti.

Vahepeal tehti otsus, et need turniirid lükatakse paari päeva võrra edasi ja vähendatakse mängijate arvu, et täielikku karantiini (ilma treeninguvõimaluseta) jäänud tennisistid saaksid õigel ajal võistlusvormi, kuid hilisem otsus korraldada “õnnetutele” täiendav turniir tõi kaasa esialgse reglemendi taastamise.

Gippslandi ja Yarra turniiri koosseis ei moodustunud nii, et mängijad andsid ennast erinevatele turniiridele üles, vaid kõik soovijad jaotati ühtlaselt kahe võistluse vahel, nii et tippmängijaid oleks mõlemal võrdselt. Nii mängivad esikümne naistest Gippslandi turniiril Ashleigh Barty (Austraalia, WTA 1.), Sofia Kenin (USA, 4.), Karolina Pliškova (Tšehhi, 6.) ja Petra Kvitova (Tšehhi, 9.) ning Yarra turniiril Simona Halep (Rumeenia, 2.), Naomi Osaka (Jaapan, 3.), Elina Svitolina (Ukraina, 5.) ja Arina Sabalenka (Valgevene, 7.). Mõlemad turniirid on koosseisult tugevamad kui WTA 500 tase eeldaks.

Kanepi (WTA 94.) loositi Yarra turniirile, kus tema esimene vastane on 25-aastane Astra Sharma (Austraalia, 129.). Kanepi ei ole Sharmaga varem kohtunud, kuid austraallanna kaotas mullu kodusel slämmiturniiril avaringis Anett Kontaveidile 0:6, 2:6. Küll aga läheb Kaial raskeks teises ringis, sest võidu korral ta kohtub neljandana asetatud Sabalenkaga, kes oma 15-mängulise võiduseeriaga on praegu üks WTA kuumemaid tennisiste.

Kontaveit peaks osalema turniiril Grampians Trophy, mis algab 3. veebruaril. Seal ei ole tabelit veel loositud, aga kui kõik täielikku karantiini jäänud mängijad seal kaasa löövad, peaks esimesena olema asetatud Bianca Andreescu (Kanada, 8.) ja Kontaveit asetatud kuuendana. Sellel turniiril osaleb 28 mängijat.

scroll to top