fbpx
Close

VIDEO: 10-aastane tennisekutt tagakäelööke ei tunnista. Lisatud Ott Ahoneni kommentaar

Noorest tennisepoisist leviv video on pannud inimesed õhku ahmima.  Alles 10-aastane Teodor Davidov mängis edukalt Californias San Diego ülestõusmispühade kuni 12-aastaste turniiril. Kuid point pole selles.  

Paljulubav talent ei kasuta mängides tagakäehoiet vaid vahetab reketit käest kätte ning põmmutab palle mõlemalt poolt eeskäelöögiga. Löögid on kümneaastase poisi kohta hämmastavalt tugevad. 

Videolt näeb, et vaatamata reketi käest kätte vahetamisele poisil palli tabamisega raskusi pole ning kiire ei hakka. 10-aastane mängija on mõlemakäeline ning kumbki käsi ei ole teisest tugevam.

Kommentaatorid on hämmingus ning kiidavad Davidovi tehnikat. Endine tenniseproff Paul McNamee arvab, et Davidovist saab tulevikutennise suurnimi.

„Olen alati arvanud, et see on tennise arengus järgmine samm. Et mängijad oleksid võimelised lööma mõlema käega tugevat eeskäelööki. Kujutage ette, kui Rafael Nadal oleks võimeline mõlema käega eeskätt lööma…See oleks liiga hea,“ muigas McNamee.

„Tal on kaks eeskäelööki ja mõlemad väga head ning ta pole veel 12-aastanegi,“ imestas tenniseajakirjanik Blair Henley.

Ülestõusmispühade turniir on üks tähtsamaid noorte tennisistide jõuproove USAs. Davidov jõudis 10-aastasena endast kaks aastat vanemate seas veerandfinaali.

Reketi vahetamine käest kätte oli poisi isa idee. 

„Isa tahtis, et mängiksin mõlema käega. Tema arvates olen võimeline hästi lööma mõlema käega. Sellest sai kõik alguse. Esimesel aastal kaotasin palju ja tahtsin juba loobuda. Kuid jätkasin ja nüüd oleme siin,“ rääkis Nadali enda eeskujuks pidav Davidov.

„Tahan saada profiks. Pean tegema tööd, tööd ja veelkord tööd. Ei tahagi olla kohe alguses favoriit. Treening on on praegu tähtsam.“

On väga harvad juhtumid, kus tennisemängija valitseb mõlema käe lööke sama hästi. Davidov pole siiski esimene mõlemakäeline mängija.

Prantsusmaa lahtiste paarismänguturniiri võitnud Luke Jensen servis nii parema kui vasaku käega. Kui esimene palling ei õnnestunud, vahetas ameeriklane kätt. Mõlema käega oli mees võimeline servima, andes pallile sisse üle 200 kilomeetrise tunnikiiruse.

Ka endine TOP100 mängija, venelanna Jevgenia Kulikovskaja oli teadupärast mõlemakäeline. Kuid naise enda sõnul oli tema parem käsi siiski nõrgem, kui vasak ning ta tundis ennast väljakul kohati kui tsirkuseartist.

Mõnede spetsialistide meelest reketi vahetamine käest kätte tänapäeva kiiretempoliste mängudega ei sobi.

Tunnustatud Eesti noortetreener ja U14 programmi eestvedaja Ott Ahonen ütles, et video põhjal tundub noor mängumees üle keskmise sportlik ja seetõttu ka ilmselt võisteldes edukas. Eesti treener ei seoks edukust võistlustel sellega, et 10-aastane poiss mängib mõlemalt poolt nö. eestkäega.

„Arvan, et mingi suunamuutja see tennises olema ei saa, kuna enamikel inimestel ei arene kehapooled sellisena võrdselt. Lisaks pakun, et tekivad teatud raskused kõrgema mängutempo juures, kuna maksimaalse soorituse jaoks teiselt poolt lüües peab mängija muutma käe asukohta reketi käepidemel, mis tekitab ajalise defitsiidi võrdluses kahe käega tagantkäelöögiga. Igatahes on huvitav jälgida, kuidas tema mängijakarjäär edeneb ja kas mingil hetkel on vaja muutusi, et kõrgemas tempos ja kõrgemas mängus püsida,“ rääkis Ahonen.

scroll to top