fbpx
Close

Ott Ahonen: Vilniuse Tennise Europe`i turniir oli mitmeti kasulik

– Nikita Smirnov tuli kahekordseks võitjaks (paarismängus Ken Inkiga) / Foto: Erakogu

Leedu pealinnas toimunud ja laupäeval lõppenud Tennis Europe`i U12 turniiril, mis lõppes eestlastele väga edukalt, oli treenerina kaasas Eesti U14 koondise peatreener Ott Ahonen. Tennisnet uuris Ahoneni käest, mida Vilniusest järgmiseks aastaks kõrva taha panna on.

Ott Ahonen ütles, et kokkuvõttes oli Leedu “ristiretk” suur kordaminek. “Sisuliselt U12 tiimiga mineku eesmärk sai täidetud: palju mänge, sotsiaalne lävimine võõras keskkonnas, võrdsed heitlused tundmatute vastastega ja parajas annuses eduelamust. Kasu on siiski igal mängijal individuaalne, kellel kasvatas eneseusku, kes pidi endaga rasketel momentidel võitlema.” 

Ahonen lisas, et peab U14 peatreenerina selliseid sõite väga vajalikuks. “Hea meel, et Vilniuses vastu talve Tennis Europe`i turniir toimub. Asukoht, majutus, logistika ideaalne, lihtne planeerida treeninguid, toitlustamist. Kuigi hall oli pidevalt broneeritud, õnnestus meil koostööd kohaliku tenniseakadeemiaga lisatreeninguteks ikkagi vabad väljakud organiseerida.

Treener oli poiste üksikmängu turniiri võitja Nikita Smirnovi esitusega üldjoontes rahul.”Nikita teekond turniiri võiduni oli üsna keeruline, alagrupist võrdlemisi kindlalt läbi, play offi esimeses ringis Läti esinumbriga ei tekkinud samuti probleeme. Poolfinaalis Soome poisi Alex Tuomoliniga läks vaja otsustavat tie break setti, finaalis oli korralik madin Valgevene poisiga. Üles-alla ja raske vaimse võitluse rütmis kulgenud kohtumises õnnestus seekord peale jääda.”

Ka tüdrukud (Nora Olivia Adamson ja Miia Mihailov -toim) mängisid oma taseme korralikult välja, kinnitas Ahonen. “Alagrupid läbiti puhaste paberitega, edasi tuli pusida juba tugevamate vastastega ning häbisse ei jäädud. Miia kaotas veerandfinaalis hilisemale võitjale ning Nora poolfinaalis…Kumbki alla ei andnud ning said tubli annuse tagasisidet, et mille kallal edaspidi tööd teha.”
Loe turniiri kohta ka siit.

scroll to top