fbpx
Close

Eesti U14 koondise peatreener Ott Ahonen: 1. kategoorial turniiril keegi ei kaota, võit tuleb ise võtta

– Tennis / Foto: Pixabay

Prantsusmaal Tim Essonne`i Tennise Europe`i 1. kategooria turniir lõppes Eesti noormängijate Marie Johanna Lapimaa ja Edwin Averjanovi jaoks lohustusturniiri esimeses ringis.

12. asetatud ning avaringis prii olnud Lapimaa kohtus teises ringis Venemaa mängija Anna Kartsevaga ning vastu tuli võtta kindel 1:6, 0:6 kaotus.

Lohutusturniiril oli Eesti tütarlapse avavooru vastaseks Rootsit esindav Tiana Tian Deng. Ka selles kohtumises tuli vastase paremust tunnistada 1:4, 2:4.

Treener Ott Ahonen rääkis, et 1. kategooria keskmine tase on 2. ja 3. kategooriast oluliselt kõrgem.

„Mängida ja lüüa oskavad kõik, juba kohalikke korralikke mängijaid on palju. Lapimaal ei õnnestunud kahjuks siin oma taset välja mängida, eks sellel ole erinevad põhjused, kuid kõva kogemuse sai ta ikkagi. Näeb, milline see Euroopa kõrgem tase tegelikult on ja kuhu poole püüelda.“

Averjanov lohutusturniiri avavoorus Kasahstani U14 kolmanda numbri Damir Zhalgasbayga ning kaotas tasavägise avaseti järel teise juba kindlamalt 3:5, 1:4.

„Edwin mängis tegelikult mõlemad mängud päris hästi. Kasahhi vastu oli ta esimeses setis 3:2 ja 40:0 peal, aga kahjuks ei õnnestunud settpalle realiseerida. Siin keegi niisama ei kaota, midagi ära ei anna, võit tuleb ise võtta! Selge on veel üks asi, arenguks tuleb noortel võimalikult palju välisturniiridel võistlemas käia.“

Eelseisval nädalavahetusel kogunevad mitmed Eesti U14 tennisemängijad Ott Ahoneni käe alla kolmeks päevaks laagrisse Pärnus.

scroll to top