fbpx
Close

Šiauliais algas Balti U14 tennisistide laager

Balti U14 tenniselaagri ühispilt. / Foto: Vitor Cabrali Facebook

Euroopa tennise arenguprogrammi raames peetakse kolmel nädalal järjest Balti riikide U14 mängijate tenniselaager, kus osalevad neli noort Eestist, Lätist ja Leedust.

Nende kolme nädala jooksul toimuvad ka turniirid Šiauliais (3. kategooria), Narvas (2.) ja Aizkraukles (3.). Laagri seltskond sõidab turniirilt turniirile ühiselt ja nii hoitakse ka kokku reisikulusid.

Nagu kirjutab Tennis Europe’i kodulehekülg, on lisaks kokkuhoiule muidugi laagril sportlik eesmärk – kolme riigi paremad mängijad saavad koos harjutada ning üksteiselt õppida ja taset võrrelda. Šiauliais, kus Balti laager algas, on kohal ka suurte tenniseorganisatsioonide juhtivad tegelased Vitor Cabral (ITF) ja Maciej Szymonski (TE).

Eesti poolt osalevad laagris poistest Andreas Kuum ja Otto Herman Pikk ning tüdrukutest Elizabeth Averjanov ja Mette Maria Jürvetson.

Eesti mängijad Otto Herman Pikk (vasakult), Andreas Kuum, Eliabeth Averjanov ja Mette Maria Jürvetson kuulavad Leedu treenerite nõuandeid. / Foto: Vitor Cabrali Facebook

Huvitav on märkida, et selles vanuseklassis ei kuulu TE TOP50 hulka Balti riikide poistest mitte keegi, aga tüdrukutest koguni kuus mängijat: Eestist Kiira Paškov (2.), Nora Olivia Adamson (16.) ja Elizaveta Brjakina (48.), Lätist Keisija Berzina (11) ja Marina Markina (22,) ning Leedust Viktorija Cesonyte (9.). Laagris on neist ainult Markina, ent ta Šiauliai turniiril ei mängi. Eeldada võib, et parimad tüdrukud valmistuvad praegu jaanuari lõpus peetavaks maailma tugevaimaks U14 turniiriks Les Petits As, mis toimub Prantsusmaal. Selle turniiri on võitnud nii omaaegsed kui ka praegused tipud (näiteks Rafael Nadal ja Jelena Ostapenko, aga tuntud nimesid on veelgi).

Treeneritena on Balti tenniselaagris Eestist kaasas Ott Ahonen ja Katriin Saar.

scroll to top