fbpx
Close

Pärnus peeti 200 osalejaga Eesti rannatennise festival

– Turniiri auhinnasaajad / Foto: Active Travel

Juba kolmandat aastat järjest korraldas Active Travel OÜ Ilona Poljakova eestvedamisel Eesti rannatennise festivali Pärnus 6.-8.august. Osalejaid oli neljast riigist.

Aset leidsid kolm auhinnarahadega turniiri – 6. augustil Wienerberger Mixed Cup segpaarismänguturniir ja 7.-8.augustil Uweko Mens Cup meespaarismänguturniir ja Wasa Resort Womens Cup naispaarismänguturniir. Tegu on ainulaadsete händikäp turniiridega Eestis, mis on mõeldud eelkõige rannatennise populariseerimiseks.  

Wienerberger Mixed Cup võitjateks tulid endine profijalgpallur Kert Kütt ja Lyane Lind, kes alistasid finaalis Ivar Taaniel Sepa ja Anna Žadorožnaja tulemusega 7/5, 6/4. Kert ja Lyane alustasid igat geimi 15:0 eduseisult.

– Lyane Lind ja Kert Kütt / Foto: Active Travel

Uweko Mens Cupi võitjateks tulid Priit Pihl ja Taavi Kerner, kes alistasid finaalis Robert Tederi ja Ragnar Jungi tulemusega 7/5, 2/6, 7/6(4). See võit oli eriti märkimisväärne, sest Priit ja Taavi pidid igat geimi alustama seisult 15: miinus 30 nende kahjuks.

– Priit Pihl ja Taavi Kerner / Foto: Active Travel

Wasa Resort Womens Cupil alistasid finanaalis Lyane Lind – Inga Drobet  Kairit Kaseppuu – Anna Žadorožnajat 6/7, 6/3, 6/3. Seda mängu alustasid mõlemad tiimid seisult 0:0. Seega tuli kahekordseks võitjaks Lyane Lind. 

Auhinnafond oli kokku 4500 eurot ja osalejate arvult on see suurim rannatennise üritus Eestis – kokku oli üle 200 osaleja. Rannatennis kogub Eestis väga hoogsalt populaarsust. Osalejaid oli kokku 4-st riigist – Eesitst, Lätist, Soomest ja USA-st. Kohal oli ka Eesti kahurvägi rannatennises, läbi aegade parimad Eesti meemängijad – Priit Pihl, Ott Ahonen ja Ainar Laube.  Aukartustäratavad on järgnevad numbrid: Priit Pihl (kõrgeim koht ITF edetabelis 49. ja 21 ITF tiitlit), Ott Ahonen (kõrgeim koht ITF edetabelis 51. ja 17 ITF tiitlit), Ainar Laube (kõrgemi koht ITF edetabelis 59. ja 16 ITF tiitlit). 

– Lyane Lind ja Inga Drober / Foto: Active Travel

Uweko Mens Cupil osalesid ka eesti tipptennisistid, kes osalesid samal nädalal ka Tallink Estonian Openil – Johannes Seeman ja Siim Troost.  

Active Travel OÜ soovib tänada kõiki toetajad tänu kellele selline üritus on võimalikuks saanud: Raul Tagaväli, Wienerberger AS , Uweko AS, BaltCap AS, Karula Lihatööstus, Sensus OÜ, Saku Õlletehase AS, Oregano restoran, Jacob’s Creek, Eesti Tennise Liit, Teras Beach, Väike Kuuba Pärnu, Salon+ Eesti, Wilkinson Sword, Wasa Resort, Andras Kaasik ja Sander Kaus. 

scroll to top