fbpx
Close

Eesti noored alustasid Tennis Europe`i U12 turniiri ülekaalukate võitudega

– Vilnius / Foto: Pixabay

Vilniuses toimuvale Tennis Europe`i  U12 2. kategooria turniirile, sealsele Tennis Academy Cupile sõitsid kuus noort Eesti mängijat. Esmaspäev oli eestlastele edukas, sest tunnistati ainult võite.

Tüdrukute üksikmängus alistas Miia Mihailov Belgia mängija Noor Manspauweni 6:3, 6:4 ning Nora Olivia Adamson oli parem Läti tüdrukust Elizabete Ozolast 6:2, 6:2.  

Kõik poisid kohtusid alagrupi avamatšis leedulastega. Eesti U12 paremate poiste ülekaal oli ilmne. Konrad Punger võitis Paulius Devyžise 6:1, 6:0; Ken Ink Mark Griaziutin Tverskoj 6:2, 6:0 ja Nikita Smirnov Rapolas Gagilase 6:1, 6:1. Vaid Kaspar Jaanil oli pisut rohkem pusimist. Leedu U12 edetabeli esimene poiss Ugnius Remeikis pandi siiski kotti numbritega 6:3, 2:6, 10:3. 

Veerandfinaali pääsemiseks on vaja alagrupis tulla esikohale. Lastega Vilniuses viibiv treener Ott Ahonen ütles, et usub, et poistel veerandfinaalidesse pääsemisega ei tohiks probleeme olla. “Väga võimalik, et meie poisid põrutavad päris lõpuni välja,” arvas ta. Ka paarismängus lammutasid eestlased korralikult. Ink/Smirnov vallutasid koha kaheksa hulgas imekergelt, kui alistasid Leedu paari Benas Jašinkas (Leedu U12  2.)/Nojus Poška (Leedu 4.) 6:1, 6:0. Muide, ülalnimetatud Eesti poisid asuvad Eesti U12 edetabelis täpselt samadel positsioonidel (Ink – 2., Smirnov – 4.). Teine Eesti paar Jaani/Punger ei andnud leedulastele Mykolas Baltaduonis/Markas Mazrimas lootusekübetki 6:0, 6:0 ja kiire õhtusöök Vilnuses oli tõsiasi. 

Ott Ahonen kiitis võistlusolusid: “Kõik on praktiliselt ühes hoones, kuskile välja pole vaja minna.” Ta lisas, et koostöös Vilniuas Tenniseakadeemiaga on kokkulepitud ka mõned ühistreeningud. “Ükskõik, kui ka mõne meie lapse jaoks peaks turniir varem läbi saama, oleme vähemalt reedeni kõik koos siin.” Teisipäeval peetakse alagruppide teised kohtumised ning alustatakse tüdrukute paarismänguturniiriga. Eesti tüdrukud Adamson/Mihailov (vastavalt Eesti U12 2. ja 5.) kohtuvad Leedu duo Runeta Kacinskaite/Lukne Vaitkeviciutega (vastavalt Leedu U12 tüdrukute edetabeli 4. ja 1. number).

scroll to top