fbpx
Close
PAF.ee

U14 koondise peatreener Ott Ahonen: rõõmustab tüdrukute ühtlane tase, 12-aastaste kuttide toimetamine medalilaual imestama ei pane

– Eesti noorte meistrivõistlused Kadrioru Tennisekeskuses / Foto: ETL

Kadrioru Tennisekeskuses selguvad heitlikele ilmadele ning koroonapandeemiast tingitud piirangutele ning õigel ajal vaktsineerimata kodanikele tekitatud keelutsoonide kiuste Eesti noorte meistrivõistluste parimad U14 ja U18 vanuseklassis.

U14 vanuseklassi tütarlaste turniiril jätkab võimsalt 11-aastane Kiira Paškov (Tondiraba TK), kes täna ei andnud armu endast pea poole suuremale Simona Alterile ja edenes 6:0, 6:0 veenva võiduga poolfinaali. Tema teisipäevaseks poolfinaali vastaseks on Hanka Mühlberg (MK Tenniseklubi), kes seisul 4:5 sai Adriana Rootsilt vigastusse tõttu loobumisvõidu. Teises poolfinaalis on vastamisi vanad rivaalid Kätriin Reinvald (TC Avantage) ja Marie Johanna Lapimaa (TK Altius).

Eesti U14 vanuseklassi peatreener Ott Ahonen: “On hea, et tüdrukutel on selles vanuseklassis ühtlane tase. Võitjat on raske ennustada. Paškovi mängutarkus oma ea kohta on muidugi klass omaette. Reinvald on teinud silmnähtava sammu edasi. Ka Lapimaa näitab stabiilset arengut ning Mühlberg tahab samuti finaali jõuda. On huvitav näha, kes tõmbavad pikema kõrre.

Poiste U14 üksikmängus lähevad teisipäeval poolfinaalides vastamisi Ken Ink (USTA) – Kristofer Karis (MK Tenniseklubi) ja Luukas Raudkivi (USTA) – Ignas Grusnius (Tallink City SK). Ükski neist ei  kuulunud U14 esimese nelja paigutuse hulka.

Eesti U14 peatreeneril Ott Ahonenil on vastus:“ Minu jaoks ei ole väga üllatav, et poiste neli esimest asetust on välja kukkunud. Haapsalu poiss Patrik Rainer Kaljula on huvitav mängumees (Kaljula alistas 1/8 finaalis U14 esinumbri Samuel Mandelkorni kolmes setis – toim.), kes rumalusi väga ei tee, Mandelkorni alistamine oli ilmselt tema karjääri parim võit. Sämil on olnud väga heitlik aasta… Üllatav oli pigem Kaljula tänane kindel kaotus Inkile (veerandfinaali võitis Ink 6:1, 6:1).“

Veerandfinaalmatš Karise ja Edwin Averjanovi (USTA) vahel oli oodatult põnevuslahing. Karis alistas tallinlase 6:0, 6:4.

Raudkivi ja Rasmus Stalmeistri kohtumises nähti rohkeid äralööke ning kindlasti ka nutikat mängu. Raudkivi alistas kaks aastat vanema konkurendi 6:4, 6:2. Ahonen: „Karis ja Averjanov on kogu aeg võrdselt madistanud ja täna oli Karis parem. Kolmanda asetusega Stalmeister on teinud korraliku arenguhüppe, napib veel stabiilsust. Stabiilsust on seevastu selle suvega kogunenud Raudkivil. 2009.aasta poiste tiimi (Raudkivi, Ink, Smirnov) jõudmine Euroopa kaheksa parema hulka näitab, et selles pundis on materjali ja kvaliteeti. Ei imesta, et nad ka U14 medalilaual toimetavad. Aga tegelikult on hea meel, et meie parimad Kadriorus kohal ning tabelid täis. Mitmed noorsportlased on kevadet ja suve efektiivselt kasutanud ja teinud oma arengus tõsised sammud edasi. Loodan, et töö jätkub ja tuleval sisehooajal väljendub see ka rahvusvahelisel areenil.”

scroll to top