fbpx
Close

Naomi Osaka loobus samuti, Elise Mertens mängib finaalis

Naomi Osaka. / Foto: EPA/Scanpix

Nüüdseks on teada, et Kaia Kanepi ja venelanna Jekaterina Aleksandrova (9) poolfinaali võitja vastaseks saab Elise Mertens (Belgia, 7), sest maailma kolmas reket Naomi Osaka (Jaapan, 2) loobus.

Osaka saatis Twitteri kaudu Austraalia Tenniseliidule ja fännidele vabanduse, et tal on mitte küll tõsine, aga ikkagi häiriv vigastus ja kuna Australian Open on tulekul, siis ta peab olema ettevaatlik.

Tegelikult hakkasid WTA tennisefoorumi fännid juba reedel pärast Serena Williamsi loobumisteadet ennustama, et neid, kes ennast turniirilt maha võtavad, tuleb veel. Ja eriti selliseid mängijaid, kes ennast ise loevad ja keda ka peetakse slämmiturniiri soosikuteks.

Muidugi olnuks halb kutsuda mängijad veel neli-viis päeva varem Austraaliasse, et pärast kahenändalast karantiiniaega saaks turniirid läbi viia nii, et need lõppeksid 3-4 päeva enne Australian Openi algust. Kuna nüüd venisid Grand Hyatt hotelli töötaja koroonaviirusesse nakatumisest tingitud päevase pausi tõttu turniirid veel pikemaks, algaski loobumiste jada ikka selle nimel, et olla paremini valmis Australian Openiks. Tippudele oli valmistumiseks mõnda mängu vaja, aga tervet turniiri mitte… Võib-olla tegi “kavalamalt” rumeenlanna Simona Halep, kes Aleksandrova vastu mängis, aga ei pingutanud – nii on selle mängu kohta väidetud.

Maailma esikümnest on nüüd esireket Ashleigh Barty (Austraalia) ainus, kes WTA turniiri lõpuni mängib – pärast poolfinaalis saadud loobumist ja täiendavat puhkepäeva ta vaevalt enam finaalist kõrvale jääb.

scroll to top