fbpx
Close

Veel puudujaid Tokyo olümpialt: Angelique Kerber, Viktoria Azarenka ja Briti esireketid

Tuleb välja, et liiga suur edu Wimbledonis tõmbas Angelique Kerberi olümpiale kriipsu. / Foto; Imago Images/Scanpix

Tokyo olümpiamängude tenniseturniir jääb järjest lahjemaks, sest erineval põhjusel puudujaid tuleb järjest juurde.

Neljapäeva õhtul teatas Valgevene teine reket Viktoria Azarenka, et koroonapandeemiaga seotud keerukuste tõttu ta olümpiale ei sõida. “Sügaval südamesopis tunnen, et see oli õige otsus. Soovin kõigile sportlastele ohutuid, tervislikke ja edukaid mänge!” ütles Azarenka, kes on tulnud olümpiavõitjaks 2012 Londonis segapaarismängus koos Max Mirnõiga. Samal olümpial tuli ta üksikmängus pronksile.

Äsja Wimbledonis poolfinaalis jõudnud 33-aastane sakslanna Angelique Kerber põhjendas loobumist liiga suure mängukoormusega. “Mu keha vajab puhkust pärast intensiivset kaht nädalat Wimbledonis,” ütles Kerber. “Saksamaa esindamine Londoni ja Rio olümpial on ühed mu meeldivamad mälestused kogu karjäärist. See fakt suurendab minu pettumust, aga pean taastuma, et kaasa lüüa suve lõpu võistlustel.” Kerber oli viis aastat tagasi Rio olümpial üks peamisi võitjasoosikuid, kuid ta kaotas finaalis Monica Puigile ja tuli tagasi hõbemedaliga.

Briti esireketid Dan Evans ja Johanna Konta ei mängi aga Tokyos põhjusel, et nende koroonaviiruse test osutus positiivseks. Sel põhjusel eemalejääjaid võib lähiajal veelgi lisanduda, sest tennisiste testitakse pidevalt.

scroll to top