Rooma turniir lõppes sel aastal seaduspärase tulemusega, sest võidu said nii meeste kui ka naiste üksikmängus esimesena asetatud mängijad.
Siiski arvati pigem, et meeste seas võidutseb teine reket Rafael Nadal (Hispaania), kes aga üllatuslikult kaotas veerandfinaalis Diego Schwartzmanile (Argentiina, 8). Hästi võidelnud Schwartzman tuli poolfinaalis Denis Shapovalovi (Kanada, 12) vastu välja otsustava seti 2:4 ja 4:5 (vastase pallingul) kaotusseisust ja võitis 6:4, 5:7, 7:6, kuid finaalis pidi ta ikkagi tunnistama Djokovici 7:5, 6:3 paremust.
Schwartzman asus finaali 3:0 juhtima, olles teinud juba kaks servimurret. Aga Djokovic vastas samaga ja seis oli 3:3. Schwartzmani mängudes, eriti liivaväljakul, ei ole ohtrad servimurded siiski mingi ime, sest lühikasvuline (170 cm) argentiinlane ei oma pommservi, aga tõrjel on väga tugev. Djokovic tegi avasetis otsustava murde seisul 6:5 ja kuigi maailma esireket kaotas kokkuvõttes kolm oma pallingugeimi, ei olnud tal sellest muret, sest ise murdis ta Schwartzmani viis korda.
Naiste finaal jäi kahjuks pooleli, sest Halepi 6:1, 2:0 eduseisul Karolina Pliškova (Tšehhi, 2) loobus vasaku reielihase vigastuse tõttu. Erinevalt Djokovicist on Halep maailma 2. reket, kuid oli Roomas kõrgeima asetusega, sest Ashleigh Barty (Austraalia) loobus 2020. aastal pärast koroonaviiruse pausi sootuks turniiridel osalemast.
“Lõpuks ma võitsin selle turniiri,” rõõmustas Halep, kellele Rooma tiitel oli esimene. “Armastan seda turniiri ja olen siin peaaegu igal aastal hästi mänginud, välja arvatud mullu. 2013. aastal alustasin just siin oma tõusu edetabelis, nii et olen alati unistanud sellest tiitlist. Tore, et see täna teoks sai.”
Lisame, et 2013. aastal jõudis Halep Roomas poolfinaali, aga pärast seda võitis järgmise kahe kuu jooksul kolm WTA turniiri ja kerkis edetabeli 64. kohalt 23ndaks. Rooma finaalis oli Halep varem mänginud aastatel 2017 ja 2018. Pliškova võitis Roomas mullu.