fbpx
Close

Tubli võit! Anett Kontaveit ei andnud Caroline Garciale võimalust

Anett Kontaveit servimas Stuttgardi turniiri avaringis. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit (8. asetus) alustas Stuttgardi Masters-turniiri veenva 6:4, 6:3 võiduga Caroline Garcia (Prantsusmaa, WTA 21.) üle. Kui öelda esimeses lauses peamine fakt, siis Anett ei kaotanud ühtki oma servigeimi!

See lause väärib hüüumärki, sest endale edukal Miami turniiril, kus väljakukate veel kiirem, Kontaveit sellega hakkama ei saanud. Ebakindlus valdas Eesti esireketit vaid esimese kolme geimi jooksul, kui ta ei saanud Garcia pallingut kuidagi tõrjutud ning oma servil tegi kaks topeltviga ja pidi päästma seisul 15:40 kaks murdepalli.

Seisul 2:3 kutsus Anett väljakule treener Nigel Searsi ning nagu viimasel ajal sageli juhtunud, hakkas ta pärast seda võitma. Kontaveit tegi mängu esimese murde ja siis juhtis Garcia pallingul 5:3, 40:15. Kokku neli settpalli jäi paraku realiseerimata. Kuid sellest polnud lugu, sest serv õnnestus Kontaveidil üha paremini. Ta võitis viimase geimi koguni nulliga. Kui rääkisime eelloos, et Garcia on parem servija, siis täna see silma ei paistnud, ehkki ka prantslanna palling oli valdavalt ohtlik.

Teise seti algul juhtus nii, et Garcia võitis oma pallingul 14 punkti (!) järjest ning Anett pidi taas oma servigeimis 15:40 kaotusseisu päästma. Mis on aga sellest 14st võidetud punktist kasu, kui seisul 3:3, 30:0 ei suutnud Garcia ikkagi pallingut hoida ja murre oli tõsiasi. Jälle kordus ka seis 5:3, 40:15 ning prantslanna päästis esimese matšpalli ja oli ka teist päästmas, kuid lõi võrgus üsna lihtsa volle auti ja mäng oli läbi!

Kui prantslannat poleks mängu jooksul kokku neljal korral (!) aidanud võrgulint, olnuks ehk Anetti paremus veelgi veenvam, aga tagajoonelt mängis ta järjekindlalt Garcia üle. Igatahes Kontaveidi mängutase tundus täna parem kui Miami turniiril, ehkki ta jõudis seal poolfinaali.

Mõlemad mängijad lõid 6 ässa, ent Garcia topeltvigu ei teinud, kuid Anettile jäidki kirja ainult need kaks, mis ta tegi oma esimeses servigeimis. Esimese servi protsent Kontaveidil 69 ja Garcial 67 ning esimesest pallingust võidetud punkte Anettil 80 ja Garcial 65%. Siit näemegi, et kokkuvõttes oli Anetti palling efektiivsem. Murdepallide realiseerimine: Kontaveit 8st 3, Garcia 6st 0.

Anetti 2. ringi vastane selgub täna õhtul Julia Görgesi (Saksamaa) ja Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) kohtumisest.

scroll to top