Trükist on ilmunud ajakirja Tennis 48. number, mis tähendab, et sügisel saab tennisesõpradele vajalik väljaanne tähistada ümmargust juubelit.
Seekord on ajakirja kaanepersoon esmakordselt treener, tartlane Martin Karis, kes vaatamata noorele eale on Taaralinna tennist pea 20 aastat tublisti edasi viinud. See on ka põhjus, miks Karis on mitu korda valitud Eesti parimaks noortetreeneriks ja miks valis ajakiri Tennis just tema kirjeldama oma tööd, visiooni ja põhimõtteid.
Tulevikutegija ja Meistriklassi rubriigid on Tennises olnud algusest peale ja needki tähistavad peatselt juubelit. Loodame, et lugejail on huvitav teada saada, kuidas Denis Maijorov on visalt eesti keelt õppinud või kuidas Victoria Maria Mändma pole üldse sarnane oma vanemale vennale Alexanderile, sest tüdruk on märksa tasakaalukam ja distsiplineeritum.
Meistriklassis teeme aga tutvust meie lõunanaabri Anastasija Sevastovaga, kelle elulugu on tõeliselt muinasjutuline – juba teinud otsuse profikarjäärist loobuda, naasis ta tennisekarussellile ja on nüüd jõudnud maailma esikümne lävele. Kindlasti pole igav ka Denis Shapovalovi elulugu, kelle karjääris on tumeda plekina ka üks pahandus.
Kuid ajaloost ka – Jimmy Connors tõi 1970ndatel värskeid tuuli tennisesse, kui oli käitumise, aga ka võitlusvaimu poolest hoopis teistsugune kui senised tipud. Jimmy, keda nii armastatakse kui ka vihatakse, ei jäta kedagi külmaks!
Traditsiooniliselt ei puudu ajakirjas ka paari viimase kuu võistluste ülevaated – näiteks Eesti karikavõistlused, Eesti naiskonna mäng FedCupil, suure slämmi turniir Austraalias. FedCupi teemaline on seekord ka analüüs, kus tuntakse muret, kas meil kerkib lähiajal naiskonda mõni mängija, kes suudaks Anett Kontaveiti väärikalt toetada. Maailma tennise uued tulijad leiavad ajakirjas ka põgusalt tutvustamist – huvitava seigana oli lühilugu Bianca Andreescust juba valmis, kui noor tulevikulootus näitas Indian Wellsis, et me ei valinud teda asjatult 2019. aasta tõusjate sekka.
Harrastustennis on ka juba traditsiooniline teema. Seekord mitte ainult turniiridest, vaid tutvume ka Maarit Sarjasega, kes raske põlvevigastuse tõttu pidi jätma oma lemmikala jalgpalli, kuid sai seetõttu sinasõbraks tennisega.
Maailma tennise telgitagustest on huvitav lugu, kuidas ameeriklasest mängija Noah Rubin on loonud uue sotsiaalmeedia veebikülje, kus maailma paremad tennisistid räägivad oma muredest ja probleemidest.
Ja lõpuks: Tennis ei ole ainult tennis! Kui keegi soovib vahelduseks ajakirjast muud leida, siis saab lugeda, kuidas spordireporter Kalev Kruusile meeldib aiatöö ja kuidas ta kasutab uhiuut Makita oksalõikurit.
Head lugemist!