fbpx
Close

Järelkaja kahelt kogenud treenerilt Eesti meistrivõistlustele

– 2020. aasta Eesti meistrivõistlused | Foto: ETL/Igor Pissarev

Eesti meistrivõistlused said üle-eelmisel nädalal läbi. Vestlesime kahe kogenud treeneri, Martin Karise ja Silver Karjusega ning küsisime, millise mulje tänavune turniir jättis.

Treeneritele vastasid Tennisneti neljale küsimusele:

 1. Milline oli üldmulje meistrivõistlustest?
 2. Mida arvate tulemustest, kas oli ka üllatusi?
 3. Kui tihedaks hindate selle aasta EMV konkurentsi?
 4. Kuidas näitasid end ja oma mängu nooremad mängijad, meie tulevikutegijad?
– Martin Karis koos Eesti posite koondisega Winter Cupsil / Foto: Facebook/MK Tennis

Martin Karis

 1. Üldmulje jäi natuke vihmaseks, kuna kahjuks juhtus ju nii, et ilma tõttu oli programm suhteliselt häiritud ja seetõttu ka kaootiline. Iseenesest mängijate hulk ja tase oli väga muljetavaldav, aga natuke jäi treeneri ja pealtvaatajana meelde see, et ilm lõi plaane sassi. Kui aga rääkida mängude sisust, oli vägagi tihe turniir.
 1. Minu jaoks üllatusi ei olnud. Need mängijad, keda enne EMV antud intervjuus välja tõin, need ka üksikmängus tiitlid ära võtsid. Ühtepidi on mul ülimalt hea meel selle üle, et näiteks tänaseks vanameister Vladimir Ivanov suutis võtta maksimumi, kuid teistpidi teeb see ka nukraks, et meil ei ole kedagi, kes teda tiitlivõistlustel nooremate seast ohustaks.
 1. Eks konkurents ikka oli tihe, eriti meeste poole pealt. Olid ju juba esimestes ringides huvitavad ja tasavägised mängud.
 1. Kui ma nüüd räägin konkreetselt enda õpilastest, siis pigem ütleks ausalt, et ei jäänud väga rahule. Tulemuslikult niikuinii mitte, aga tegevuslikult ka mitte. Minu hoolealused ei mänginud kindlasti oma võimete kohaselt. Nooremaid mängijaid kindlasti tingimused ka mõjutasid rohkem. Eks see on ka koht peeglisse vaatamiseks, et tuleb edaspidi ajastada paremini vormi Eesti täiskasvanute meistrivõistlusteks. Üleüldiselt ega meil noored tulevikutegijad väga muljet ei avaldanud. On ikka väga suur vahe sees noortel täiskasvanutel ja juunioritel. Loodame, et järgmisel aastal näidatakse juba paremaid tulemusi.
– Silver Karjus / Foto: Siim Semiskar

Silver Karjus

 1. Kõik tundus hästi toimivat, tase püsis ühtlaselt korralik ning isegi ilmataadi vingerpussidest olenemata oli piisavalt publikut. Eriti äge oli ka Eestikate raames korraldatud meistrite turniir.
 1. Minu jaoks suuri üllatusi ei olnud, kuid põnevaid ja huvitavaid mänge jagus igale maitsele.
 1. Tase on nii naistel kui meestel pigem aastatega ühtlustunud ning mängud kannatavad suuresti täitsa vaatamist.
 1. Tänavustelt meistrivõistlustelt tooks esile poistest Mark Lajali, keda polnud ammu näinud mängimas ja kes on teinud märgatava arenguhüppe. Samuti ka vaikselt pead tõstva Oliver Ojakääru. Eriti avaldas aga minule muljet noor Laura Rahnel, kes oligi minu arvates oma mängutaseme ja perspektiiviga selle turniiri suurim üllataja.

Intervjueeris Nell Natali Kivi

scroll to top