fbpx
Close

Heas hoos Sten Hiiesalu: vastaste sett- või matšpallidel olen ekstrahoolikas

Sten Hiiesalu Eesti noorte meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

16-aastase Sten Hiiesalu jaoks on käesolev aasta alanud suurepäraselt. MK Tennisklubis treener Martin Karise käe all harjutav Hiiesalu võitis aasta alguses Tallinnas Eesti GP18, seejärel ka Eesti meeste GP, jõudis Pärnus meeste GP-l finaali ning kodulinnas Tartus sai esikoha juunioride ITF J30 turniiril, kui finaalis alistas vastase kahelt matšpallilt soomlase Emil Matikaineni 1:6, 6:3, 7:6 (5).

Tennisnet tegi heas hoos oleva noormängijaga välkintervjuu, et teada saada, mida Hiiesalu erilist teeb.

Millele treeningutel eriliselt rõhku pöörad?

Trennides pöörame kõige rohkem rõhku intensiivsusele ja jalgade tööle. Samuti üritame tegeleda servist kiirelt väljatulemisega.

Viimastel turniiridel torkab silma, et Sul õnnestub just tasavägised punkt-punkti matšid enda kasuks kallutada. Millest see tuleb?

On kuidagi nii, et pinge all suudan päris hästi mängida. Varem otsustavatel pallidel käsi ikka värises, kuid nüüdseks olen otsustavaid punkte juba piisavalt palju mänginud, et tunnen end väljakul üsna rahulikult. Olen varem tehtud vigadest õppinud ja kogemust ammutanud. Sellest tulevad ka kriitilistel hetkedel õigemad otsused. Olen vastaste matš- või settpallidel ekstrahoolikas ja tegutsen targemalt. Probleeme on pigem geim- ja murdepallide realiseerimisel. Just seal tulevad sisse hooletusvead.

Kool ja vaba aeg?

Käin Miina Härma Gümnaasiumi üheksandas klassis. Koolis on hinded korras ja seetõttu ei ole küsimustki võistlustel käia. Kuna käesoleval aastal lõpetan põhikooli, siis varsti võib küll juhtuda, et pean mõned treeningud või võistlused katsete ja eksamite tõttu vahele jätma. Aga muidu üritan ikka võistelda nii palju kui võimalik. Treeningud on mul iga päev kohe pärast kooli. Tennis ja füüsiline. Aga vabal ajal meeldib mulle discgolfi mängida. See on mõnus õuetegevus ega nõua suurt füüsilist pingutust.

Tulemused on sul vägevad, kas on tegemist teatava arenguhüppega?

Ise ma küll aru ei saa, et oleks mingi arenguhüppe teinud. Heade esituste taga on kindlasti füüsiline tugevus. Olen muutunud tugevamaks, see annab eelise just pikemate punktide ja tasavägiste kohtumiste puhul.

Eesmärgid 2023?

Eesmärgiks on võistelda võimalikult palju ITFi juunioride turniiridel, aga ka hästi mängida Eesti-siseseid turniire.

Treener Martin Karis:

“Ega Steni heade tulemuste saavutamisel tegelikult mingit võluvitsa ei ole. Sten on väga tasakaalukas ja kohusetundlik noormees. Oma asjad teeb ta korralikult ära, hoolitseb väga nii füüsilise ja mentaalse ettevalmistuse eest. Need ongi tema plussid. Et tal käesolev aasta on hästi alanud, on puhtalt töö vili. Mina näen temas potentsiaali, mida siin Tartus, on tegelikult raske lõpuni realiseerida. Esiteks tal napib võrdseid sparringupartnereid ja teiseks, selleks et samm edasi teha, oleks vaja kindlasti suurendada treeningmahtu ja võistelda rohkem rahvusvahelistel turniiridel. Kooli kõrvalt on seda kõike väga raske teha. Oleme pidevas suhtluses ka Steni vanematega ja anname kõik endast parima, et Steni potentsiaal olemasolevates tingimustes võimalikult hästi realiseeruks.”

scroll to top