fbpx
Close

Liisa Varul ja Oliver Ojakäär võitsid veenvalt Doha turniiri

Oliver Ojakäär ja Liisa Varul võidukarikatega korraldajate esindaja kõrval. / Foto: erakogu

Finaalis vastasele vaid neli geimi loovutanud Liisa Varul (4) ja Oliver Ojakäär (5) võitsid Dohas ITF-i 4. kategooria noorteturniiri. Eestile kuulus turniiril kolm esikohta neljast, sest Brit Martin ja Laura Rahnel olid võitnud neidude paarismängu. Treenerina oli võistlustel kaasas Martin Karis ja abitreenerina Kenneth Raisma.

Varuli teekond võiduni oli ikka väga ülekaalukas. Kolmes esimeses mängus loovutas ta kokku ainult neli geimi, seejärel pidas poolfinaalis kõige tasavägisema mängu Rahneliga, võites 6:3, 6:4, ja finaalis alistus Tartu neiule Nastasija Nesterovic (Saksamaa, 3) 6:0, 6:4.

Paarismängu võitjad Brit Martin ja Laura Rahnel. / Foto: erakogu

Ojakäärul oli rohkem pinget teises ringis, kus ta võitis otsustavas setis 6:4, kuid ülejäänud võidud olid sama ühepoolsed nagu Varulil. Finaalis sai 16-aastane tartlane 6:2, 6:2 jagu Sebastian Cauhape’ist (Belgia).

ITF-i juunioride edetabelis annab 4. kategooria turniiri võit 60 punkti. Kui kuuest senisest parimast tulemusest halvim maha võtta, saavad nii Varul kui ka Ojakäär juurde 50 punkti. Kuigi Tennisnet ei arvutanud rivaalide võimalikke juurde saadud punkte, peaks Ojakäär umbkaudselt tõusma 330. ja Varul 430. kohale.

Eesti noortekoondis Dohas: vasakult Laura Rahnel, Grete Gull, treener Martin Karis, Brit Martin, Liisa Varul, Oliver Ojakäär ja abitreener Kenneth Raisma. / Foto: erakogu
scroll to top