fbpx
Close

Vladimir Ivanov tegi Boltoni turniiril imet!

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

Vladimir Ivanov päästis Boltoni 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril neli järjestikust matšpalli ja võitis kvalifikatsiooni avaringis Harry Meehani (Suurbritannia) 1:6, 6:4, 12:10.

Kõigepealt oli üsna suur saavutus juba see, kuidas Ivanov üldse otsustava pika tie-break’ini jõudis. Meehan juhtis oma pallingul 6:1, 4:2, 40:30. Inglane oli juba neli korda murdnud Ivanovi pallingu, aga just nüüd võitis eestlane kolm punkti järjest ja saavutas esimese murde. Kohe teenis Ivanov ka teise murde ning võitis seti.

Tie-break’is jäi Ivanov taha 1:5 ja enam-vähem kordamööda punkte võites oli seis peagi 5:9. Vastasel neli matšpalli järjest! Nüüd võitis Ivanov punkti oma pallingul, siis kaks punkti vastase ja veel kaks oma pallingul. Esimest matšpalli seisul 10:9 eestlane ei realiseerinud, sest Meehan lõi ässa, aga teisega sai hakkama – 12:10.

Samas ei saa jätta mainimata, et Ivanov oli selles kohtumises soosik, sest ta on ITF-i edetabelis 472., aga vastane alles 2200. Selleks, et jõuda põhiturniirile, peab Ivanov alistama ka 20-aastase George Houghtoni (Suurbritannia, ITF 976.).

Ivanov lõi kohtumises 4 ässa ja tegi 3 topeltviga, vastane vastavalt 8 ja 2. Üldpunktidega jäi Eesti tennisist alla 62:70.

Algselt pidi Boltonis mängima ka ülehomme 21. sünnipäeva tähistav Kenneth Raisma, kuid ta siiski loobus sellest turniirist.

scroll to top