Superman Roger Federer: 37-aastaselt elu vormis!

Roger Federer ei kavatsegi vanusele alistuda. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma kõigi aegade edukaim tennisist Roger Federer (Šveits, 4) paneb ennast imetlema ka 37-aastaselt, kui ta sisuliselt veatult mängis terve Miami turniiri ja alistas finaalis servikahuri John Isneri (USA, 7) 6:1, 6:4.

Nii algaski Federeri turniirivõitude teise saja loetelu, nüüd on tal 101 esikohta ATP + slämmiturniiridelt. Ei ole sugugi kohatu naljapilt, kus Photoshopiga hallipäiseks muudetud Federeri foto juurde on kirjutatud: 200 ATP tiitlit! Ta tundub tõesti olevat igavesti noor.

Tänased numbrid on lausa fenomenaalsed, sest Federer võitis oma pallingult 35st punktist 32, sealhulgas esimeselt pallingult 100% ehk 20st 20. Kuna Federer tegi kuue ässa kõrval ka ühe topeltvea, siis mängu läinud pallidest kaotas ta oma servil ainult kaks. Isneri tugeva pallingu murdis Federer esimeses setis kolm korda ja teises ainsa korra viimases geimis seisult 5:4. Nii et Isneril veel oli mingi lootus viia teine sett tie-break’i, ent sellegi võttis Federer ära.

“Sain mängule suurepärase stardi, mis vabastas mind närvipingest,” kommenteeris Federer kohe esimeses geimis Isneri pallingu murdmist. “Milline nädal see mulle on olnud! Olen lihtsalt õnnelik, see on uskumatu. Mängisin siin esimest korda aastal 1999 ja nüüd olen 2019 ikka siin. See tähendab mulle palju.” Nii et ka Federer ise on hämmastunud oma hea vormi üle!

Maailma edetabelis tõusis Federer siiski vaid ühe koha võrra ehk neljandaks (turniiri neljas asetus oli šveitslasel Rafael Nadali loobumise tõttu). Alexander Zverev (Saksamaa) pole kaugel, aga Novak Djokovic (Serbia) ja Nadal üsna kaugel ees.