fbpx
Close

Eesti paarid jõudsid U18 EM-võistlustel kolmandasse ringi

Eesti U18 koondis Klostersis: vasakult treener Jürgen Zopp, peatreener Martin Karis, Laura Rahnel, Grete Gull, Markus Mölder ja Georg Strasch. / Foto: Klosters Tennis

Neli Eesti tennisisti, kes esmaspäeval alustasid Klostersis kuni 18-aastaste EM-turniiri, on üksikmängus välja langenud, aga nii neidude kui noormeeste paar jätkab 3. ringis, mis noormeeste turniiril tähendab 1/8 finaali, aga neidudel juba veerandfinaali.

Noormeeste poolel ei saanud kaasa teha vigastatud Oliver Ojakäär, mistõttu teda asendas Georg Strasch, kes sõitis Klostersisse koos Eesti teise numbri ja äsjase täiskasvanute meistrivõistluste finalisti Markus Mölderiga. Treeneritena on Klostersis kaasas tiimi juht Martin Karis ja Mölderi isiklik treener Jürgen Zopp.

Mölderil loosiga ei vedanud, ta sattus teises ringis (esimeses ringis oli enamik mängijaid vabad) kokku maailma juunioride 42. reketi Lasse Pörtneriga (Saksamaa), kes on Klostersis asetatud 10ndana. Mölder kaotas 4:6, 1:6. Straschil oli parem loosiõnn ja ta alistas avaringis James O’Sullivani (Iirimaa) 6:2, 7:6, kuid teises ringis kaotas 15ndana asetatud Atakan Karahanile (Türgi, ITF Juniors 70.) 5:7, 2:6.

Neidudest esindavad Eestit Laura Rahnel ja Grete Gull. Rahnel tegi 2. ringis tulemuse põhjal hea esituse, sest võitis neljandana asetatud Mara Gae (Rumeenia, ITF Juniors 34.) vastu seti, aga kaotas mängu 7:6, 4:6, 1:6. Grete Gull kaotas Duru Sökele (Türgi, ITF Juniors 178.) 4:6, 6:4, 3:6.

Seevastu koos mängisid eestlased hästi. Mölder/Strasch alistasid 2. ringis kaheksandana asetatud Ukraina paari Vladimir Jakubenko/Andrii Zimnohhi 2:6, 6:4, 10:6. Jakubenko oli Ojakääru paariline Australian Openi noorteturniiril ja nad jõudsid koos veerandfinaali.

Kuna neidude paarismängus oli 32-line tabel, alustas enamik paare avaringist ja kahe võiduga jõuti juba veerandfinaali. See õnnestus ka värskel Eesti meisterpaaril Gull/Rahnel. Nad alistasid kõigepealt Iben Moli ja Stella Remanderi (Soome) 6:2, 6:2 ja seejärel Ungari paari Kitti Molnar/Luca Udvardy 2:6, 6:4, 10:6 – huvitaval kombel oli võidutulemus täpselt sama kui Mölder/Straschil. Esialgu ei ole Gull/Rahneli veerandfinaalivastased veel teada, sest vihm on ajakava segi löönud.

scroll to top