fbpx
Close

Treener-kapten Märten Tamla kokkuvõte FedCupi alagrupiturniirist

– Märten Tamla / Foto: Igor Pissarev

Eesti naiskonna treener-kapten Märten Tamla ütles, et tagantjärele targana tunnistades oli otsustav paarismäng matšis Bulgaariaga, kus Maileen Nuudi kahjuks ei mänginud kõige paremini.

“Muidugi me ei tea, kas tema asemel kellegi teise mängupanek oleks lõpptulemust muutnud, kuid antud juhul nii läks ja see tulemus määras ka meie koha alagrupis,” ütles Tamla.

Eesti esireketi Anett Kontaveidi esitus üksikmängudes oli Tamla arvates hea. “Ta kaotas ühe seti Viktoria Tomovale, sest mingil hetkel keskendumine kadus. Aga kui ta võttis ennast kätte, siis võitis kindlalt. Pealegi on Tomova siin hästi mänginud, Ukraina vastu tõi isegi punkti ära,” märkis Tamla.

Paarismängu kohta arvas Tamla, et Kontaveit tegutses nii hästi, kui tal lubati mängida. “Ma ei usu, et paarismängus Bulgaariaga olnuks tal võimalus tulemust kuigi palju muuta,” nentis Tamla. “Ka mängus Rootsiga oli nii, et algul ta tegi ilusaid vaheleminekuid ja kõik toimis, ent kui rootslannad oma taset tõstsid, ei olnud ka suurt midagi teha. Ning on ju teada, et Anett pole paarismängus nii tugev kui üksikus. Eks maailma edetabel midagi näitab ja küllap näiteks Johanna Larsson ongi tugevam paarismängija kui Anett.”

Homse kohtumise kohta arvas Tamla, et Eesti ei ole Taani vastu kindel favoriit ja šansid on võrdsed. “Kuid praegu ei ole niikuinii mõtet midagi spekuleerida, sest Taani ja Poola peavad veel omavahel mängima,” lisas Tamla.

scroll to top