fbpx
Close

Suurbritannia kauaaegne esireket pani karjäärile punkti

Johanna Konta. / Foto: AP/Scanpix

Kaua aega Suurbritannia naiste esireketina püsinud Johanna Konta lõpetas 30-aastaselt profikarjääri.

Kuigi Konta on Ungari päritolu ja sündinud Austraalias, sai ta tuntuks ikkagi Briti tennisistina. Konta mängis Austraalia eest 2012. aastani ja siis vahetas tennise kodakondsust. Tema vanemad kolisid Suurbritanniasse juba varem, mistõttu ei olnud kodakondsuse vahetuses midagi skandaalset.

Oma tänases Twitteri järelhüüdes kirjutab Konta, et on tänulik oma suurepärase karjääri eest. “Erinevad tõendid näitasid, et ma ei saa selles “elukutses” hakkama,” kirjutas Konta tennisekarjääri alguse kohta. “Kuid minu õnneliku saatuse määrasid inimesed, kes tulid minu ellu. Olen neile äärmiselt tänulik.”

Briti esireket sai Kontast 2015. aasta sügisel, kui ta jõudis Wuhani Premier 5 turniiril veerandfinaali. Konta edukaimad hooajad olid 2016 ja 2017, kui ta kuulus ka esikümnesse, parim edetabelikoht oli koguni neljas. Neil hooaegadel jõudis Konta kahel slämmiturniiril poolfinaali (2016 Australian Open ja 2017 Wimbledon) ning võitis 2017. aastal Miami Masters 1000 (varem Premier Mandatory) turniiri.

2019. aasta kevadel oli Konta langemas TOP50 seast välja, kuid siis jõudis ta Pariisis oma kolmanda slämmiturniiri poolfinaali ja kerkis veel sügisel edetabelis 11. kohale. Edasi hakkas aga Briti tennisisti vorm järjest langema. Tänavu haigestus ta ka koroonaviirusesse ning pidi kõrvale jääma koduselt Wimbledoni turniirilt. Ent veel neli kuud tagasi Montrealis võitis ta Elina Svitolinat. Kuigi pikka vigastuspausi pole Kontal olnudki, on teda pikka aega vaevanud põlvevalu. Lahkumisintervjuus ütles britt, et tal pole enam energiat võidelda ja tööd teha, et tõusta endisele tasemele tagasi. 29. novembri seisuga oli Konta maailma edetabelis 113. kohal, millega ta oma riigis paiknes Emma Raducanu ja Heather Watsoni järel kolmandal kohal.

Konta on kaks korda mänginud Tallinnas FedCupi (praegu Billie Jean King Cup) I grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril. Neist teisel aastal (2018) kohtus Konta ka Anett Kontaveidiga ja võitis 6:7, 6:4, 6:2, britid said Eesti naiskonnast jagu 3:0. Anettil on täna karjääri lõpetanud mängijaga seis 0:3, sest ta kaotas Kontale ka kahel WTA turniiril (2016 Acapulco, 2019 Birmingham). Kaia Kanepi on Kontat korra võitnud aastal 2014.

Tänases intervjuus WTA koduleheküljele ütles Konta, et tema loobumine tennisest oli pikem protsess. “See otsus ei sündinud poole tunniga,” ütles ta. “Tahtsin istuda maha oma tunnete ja emotsioonidega ning anda endale aega otsuse tegemiseks. Kogu see protsess taastas mu hingerahu, sest mingil juhul ei tähenda loobumine seda, et ma spordist lahkuks või reketit enam kätte ei võtaks.”

scroll to top