fbpx
Close

Anett Kontaveidi alistanud Naomi Osaka pääses finaali ja kohtub Viktoria Azarenkaga

Viktoria Azarenka sihib esimest turniirivõitu pärast lapse sündi. / Foto: EPA/Scanpix

Cincinnati turniiri kolmapäevases veerandfinaalis Anett Kontaveidi (12) alistanud Naomi Osaka pääses finaali, kui võitis täna Elise Mertensi (Belgia, 14) 6:2, 7:6.

Osaka oli juba protesti märgiks USA politseivägivalla vastu end peaaegu turniirilt maha võtnud, et aga korraldajad otsustasid tema protesti toetada ühepäevase mängupausiga, nõustus jaapanlanna jätkama. Kui kohtumises Eesti esireketiga alustas Osaka rabedalt, siis täna läks ta ette 6:2, 2:0. Kuid Mertens ärkas ja suutis ise ette rebida 4:2. Nüüd Osaka viigistas ja seejärel hoiti lõpuni servi. Tie-break’is juhtis Mertens oma servil 5:4, aga kaotas mõlemad pallingupunktid ja seejärel ka geimi 5:7.

Mertensi kõige suurem mure selles mängus oli murdepallide realiseerimine – 21st 3! Osakal oli vaid 9 murdepalli, aga ta kasutas neist 5. Mõneti oli see üllatuslik, et üsna head servijad kaotasid kahe peale 20st pallingugeimist 8. Osaka esimese servi protsent oli täna ainult 50.

Viktoria Azarenka (Valgevene) suutis pärast esimese seti kaotust alistada Johanna Konta (Suurbritannia, 8) 4:6, 6:4, 6:1. Huvitav on see, et esimeses kolmes kohtumises ja tänase mängu avasetis ei olnud Konta kaotanud ühtki (!) oma servigeimi. Aga seejärel murdis Azarenka teises ja kolmandas setis teda viis korda! Nii palju läks siis aega, kui keegi suutis Konta serviga hakkama saada. Ka selles mängus oli murdepallide realiseerimine üsna oluline näitaja – Konta 11st 3 ja Azarenka 10st 5.

Finaalis kohtuvad kaks sarnase karjääriga mängijat, ehkki 31-aastane Azarenka saavutas oma tipptulemused kuus-seitse aastat varem kui Osaka. Mõlemad on võitnud kaks suure slämmi turniiri ja mõlemad on valitsenud ka maailma esireketina, ent Azarenka 51 ja Osaka 21 nädalat. Osakal on kindlasti võimalus uuesti esimeseks tõusta, kuid 3,5 aastase poja ema Azarenka vaevalt seda enam suudab, aga välistatud muidugi pole.

scroll to top