fbpx
Close

16-aastane Cori Gauff alistas mulluse poolfinalisti

Cori Gauff. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste naiste üksikmängu avapäeva üks suurimaid üllatusi oli 16-aastase Cori Gauffi (USA) 6:3, 6:3 võit mulluse poolfinalisti Johanna Konta (Suurbritannia, 9) üle.

Konta õnneks on loodud uus süsteem, mille alusel keegi eelmise aasta punkte enne tänavuse hooaja lõppu ei kaota. Seetõttu võib ta edetabelis langeda vaid selle arvel, kui lähirivaalid suurendavad punktiarvet.

Kui esimeses setis piisas Gauffile eduks ühest murdest, siis teises setis oli servimurdeid palju, lõpus lausa järjest. Aga Gauff säilitas oma edu – tema tegi mängus kokku viis ja Konta kaks murret. Konta, kes on kunagine maailma neljas reket, on jõudnud poolfinaali ka Wimbledonis (2017) ja Austraalias (2016).

Edetabeli põhjal oligi Konta järel tugevuselt järgmine väljalangeja Anett Kontaveit, ent tema alistaja oli siiski kunagine maailma esikümne mängija Caroline Garcia. Tõsi, näiteks viie aasta pärast võib Gauff siiski olla juba kõik Garcia paremad saavutused üle löönud.

Maailma 160. reket Anna-Karolina Schmiedlova (Slovakkia), kes pääses põhitabelisse tänu vigastuseelsele rankingule, alistas Venus Williamsi (USA) 6:4, 6:4, aga siingi on asi üllatusest kaugel – Venuse vorm pole 2018. aastast saadik enam endine.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top