fbpx
Close

WTA peatas turniiride korraldamise Hiinas ja Hongkongis

– Peng Shuai / Foto: AP/Scanpix

Hiina naistennisisti Peng Shuai’ga seonduv ahistamisskandaal ja riigi võimude salatsemise taktika on juba pikemat aega tenniseorganisatsioone (ja mitte ainult) vaevanud. Hiina pole suutnud usutavalt olukorda selgitada ning tõsiseltvõetavaid samme astuda, et seda reguleerida. Nii on seatud ohtu ka tennisevõistluste toimumine Hiinas. Karta on, et kui lähiajal midagi ei muutu, võib probleeme tekkida ka muude spordivõistlustega, mis Hiinasse planeeritud.

Igal juhul tegi WTA nüüd aktiivse käigu. Selle juht Steve Simon esines avaldusega, mille kohaselt keeldub naiste profitennise katusorganisatsioon ajutiselt Hiinas ja Hongkongis turniiride korraldamisest. See on reaktsioon Peng Shuai juhtumile.

“Kui mõjuvõimsad inimesed suudavad naiste hääli seksuaalse kallaletungi kohta maha suruda ja vaiba alla pühkida, siis mõjutab see WTA naiste võrdõiguslikkuse vundamenti suuresti. Ma ei saa endale lubada, et sellised asjad juhtuvad WTA-ga ja tema mängijatega. Selle tulemusena teatan WTA direktorite nõukogu täielikul toetusel kõigi Hiinas, sealhulgas Hongkongis toimuvate turniiride viivitamatust peatamisest. Puhta südametunnistusega ütlen, et me ei saa paluda sportlastel võistelda seal, kus Peng Shuail pole võimalust oma mõtteid vabalt avaldada ja nagu näib, sunniti teda süüdistused tagasi võtma. Ja arvestades praegust olukorda, olen väga ettevaatlik riskide suhtes, millega meie mängijad ja töötajad võivad kokku puutuda, kui korraldame 2022. aastal turniire Hiinas.”

“Hiina ja Hongkongi tennisereingkondades on palju toredaid inimesi, kellega oleme aastaid koostööd teinud. Nad peaksid olema uhked oma saavutuste, külalislahkuse ja edu üle. Kuid seni, kuni Hiina ei astu soovitud samme, ei jää WTA-l muud valikut. Jään siiski lootma, et meie üleskutsed võetakse kuulda ja Hiina võimud astuvad samme, mis lahendavad olukorra,” seisis avalduses.

scroll to top