fbpx
Close

Super! Kanepit ootab ees karjääri üheksas WTA turniiri finaal!

– Kaia Kanepi vahetult võidu järel / Foto: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi varahommikul toimunud Kaia Kanepi poolfinaal Gippsland Trophyl maailma 33. reketi venelanna Jekaterina Aleksandrova vastu valmistas eestlastele taas kord rõõmu. Kui enne sai teatavaks, et Anett Kontaveit on oma turniiril Grampians Trophyl pääsenud poolfinaali, siis Kanepi jõudis juba sammu võrra edasi – finaali!

Melbourne’is peetava Gippsland Trophy finaalist saab Kaia Kanepile olema WTA tuuri üheksas finaal kogu sportlaskarjääris. Viimati juhtus see 2013. aastal, kui eestlanna võitis Brüsseli turniiri. Kaheksast finaalist on Kanepi võitnud neli.

Kanepi alistas Aleksandrova tulemusega 6:3, 7:6(6). “Minu jaoks oluline on näidata head tennist. Austraalia lahtistel on raske esimene ring, kuid selle turniiri hea esitus võib kasuks tulla. Mullu oli mul ju pooleaastane võistluspaus ja aasta lõpus mängisin peamiselt ITFi turniire,” sõnas kohe mängu järel Kanepi. Kaia võidurõõm oli üsna vaoshoitud, kuid võib-olla see ongi kogenud mängija tunnus.

Kohe kohtumise algul mängis venelanna oma pallingul halvasti, tegi kaks topeltviga ja Kaia sai tema servigeimi nulliga kätte. 3:0 juhtinud Kanepi ülesanne oli nüüd hoida oma servi, aga seda teha ei olnud kindlasti kerge, sest seti keskel Aleksandrova tõstis oma mängutaset. Kuid Kaia tegutses otsustavatel hetkedel lausa suurepäraselt. Just siis, kui ta sattus oma pallingul hätta, leidis ta head servid ja hiilgavad tagajoonelöögid. Seisul 4:2 oli Kaia taga 15:40 ja seisul 5:3 0:30, aga mõlemad geimid võitis. Siin ei saa öelda, et Aleksandrova ei realiseerinud murdepalle, sest tal ei olnud, mida realiseerida – Kaia ei andnud võimalust!

Teises setis servisid mõlemad kindlalt seisuni 3:3 ja siis andis esimesena järele venelanna. Kuid murde kätte saanud Kanepi eksis seisul 4:3, 30:15 ründelöögil ja pärast seda läks geim käest. Seisul 5:5 40:15 eksis omakorda Aleksandrova lihtsal löögil ja nüüd kasutas Kaia võimaluse ära. 6:5 ja oma serv! Aga ei tulnud, vastane mängis nö “nuga kõril” geimi väga hästi. Kaks korda oli Kaia eduseisu käest andnud ja kolmandat korda sündis see tie-break’is, kus 5:1 edust sai 5:5 viik. Aga Kaia enesekindlus ja pingetaluvus on praegu tema karjääri parim, nii võib julgelt öelda. Ta lõi ässa ja kuigi 5:6 peal Aleksandrova veel hea serviga matšpalli päästis, teenis Kaia kohe teise matšpalli, nüüd juba oma pallingul. Hea esimene serv ja kohe äralöök – võit käes!

Äralöökide ja lihtvigade arvestuses oli mäng väga kvaliteetne, kusjuures Aleksandroval oli suhe isegi parem – venelannal 26 äralööki ja 16 lihtviga, Kaial vastavalt 25 ja 18. Kuid punktidega 71:68 peale jäänud Kaia sundis sagedamini vastast eksima ja nn sunnitud vigu oli Aleksandroval rohkem. Serv oli ka mõlemal väga hea, ässadega jäi Aleksandrova peale 9:7, topeltvigu tegi kumbki kaks. Aga jäi mulje, et Kaia teine serv oli pisut ohtlikum kui Aleksandroval. Seda näitab ka statistika, ehkki napilt – kui esimeselt servilt võidetud punktidega jäi peale venelanna (69 vs 67%), siis teise servi punktidega Kanepi (56 vs 52%). Ja muidugi murdepallide realiseerimine oli Kaia poolt laitmatu – 3st 3. Aleksandroval õnnestus see 5st 2.

Finaalis ootab Kaiat juba “vana tuttav” Elise Mertens. Noorema põlvkonna mängijatest on ta üks väheseid, kellega Kaia on kohtunud rohkem kui ühe korra. Nende omavaheline seis on 1:1, aga mõlemad mängud on toimunud liivaväljakul. Kuid kirjutame sellest vastasseisust pikemalt eelvaates.

scroll to top