ATP Cupi finaali jõudsid Itaalia ja Venemaa

– Daniil Medvedev | Foto: AP/Scanpix

Teist aastat toimuval ATP Cupil lähevad pühapäevases finaalis vastamisi Itaalia ja Venemaa.

Venemaa on kindlasti turniiri üks favoriitidest ja oli seda juba enne võistluse algust, sest teda esindasid ainsana kaks esikümne mängijat: nr 4 Daniil Medvedev ja nr 8 Andrei Rublev. Eriti just Rublevil ei olnud teisel “laual” väärilisi vastaseid, kuid laupäevases poolfinaalis Saksamaaga ta siiski kaotas esimese seti Jan-Lennard Struffile, kes on ATP 37. reket. Ometi oli lõpptulemus üsna kindel – 3:6, 6:1, 6:2. Alates teise seti algusest võitis Rublev järgmisest kümnest geimist üheksa.

Medvedev kaotas Alexander Zverevile (ATP 7.) samuti avaseti 3:6, aga see mäng püsis lõpuni võrdsena. Medvedev jäi peale 3:6, 6:3, 7:5, aga pärast seda, kui ta oli otsustavas setis murdega ette läinud 6:5, mängiti veel pikk viimane geim venelase servil, kus Zverevil oli viis murdepalli, mis jäid kasutamata. Paarismäng enam midagi ei otsustanud, kuid selle võitsid sakslased ja lõppseis jäi 2:1.

Itaalia teenis ilma Rafael Nadalita mängiva Hispaania vastu samuti 2:0 edu üksikmängudega, sest Fabio Fognini (ATP 17.) alistas Pablo Carreno Busta (16.) 6:2, 1:6, 6:4 ja Matteo Berrettini (10.) Roberto Bautista Aguti (13.) 6:3, 7:5. Kuna Itaalia soovis paari mängida, aga Hispaania mitte, siis pandi kirja Itaalia 3:0 võit.

Huvitav on lisada, et finaaliriikide koondisse mittepääsenud mehed on olnud edukad Melbourne’is ATP 250 turniiril Great Ocean Road Open, kus itaallased Stefano Travaglia (ATP 71.) ja Jannik Sinner (36.) selgitavad võitja, aga Karen Hatšanov (Venemaa, 20.) kaotas poolfinaalis napilt Sinnerile.