Serv aitas Bartyl võita Šarapovat. Mis juhtus Kerberiga?

Ashleigh Barty / Foto: AFP/Scanpix

Australian Openi naiste üksikmängus on selgunud kolm esimest veerandfinalisti ja nende seas on esialgu vaid üks maailma esikümne mängija, kelleks on Petra Kvitova (Tšehhi, 8).

17-aastane Amanda Anisimova (USA), kes väga stiilselt oli alistanud eelmises ringis võimsa mängu poolest tuntud Arina Sabalenka (Valgevene), ei saanud nüüd Kvitovale üldse vastu, tšehhitar võitis 6:2, 6:1. Kvitova, kes kaotas Brisbane’i turniiril Anett Kontaveidile, on pärast seda võitnud 9 mängu järjest.

Tõelise thrilleri pidasid kogenud Maria Šarapova (Venemaa, 30) ja kodupubliku suur lootus Ashleigh Barty (Austraalia, 15). Esimene sett, mille Šarapova võitis 6:4, ei hiilanud just kõrge tasemega. Šarapovale piisas ka oma keskmisest tasemest, sest Barty eksis üllatavalt palju, kuigi tegi ründelööke vastasest vähem. Vaid hea serv hoidis Bartyt pinnal.

Kuid teises setis osad vahetusid, nüüd mängis Barty korralikult, aga Šarapoval lõi välja tema tavapärane nõrkus – ta hakkas patustama topeltvigadega, mida ta mängu jooksul tegi 10. Alles otsustavas setis nähti tõelist tennist. Barty asus juhtima 4:0, kuid siis leidis Šarapova uue käigu, päästis mitu murdepalli ja seisul 4:3 oli Barty omakorda pallingul taga 15:40. Just nüüd lasi aga Barty käiku oma tugevaima relva ehk servi, mis aitas tal päästa murdepallid ja võita ka otsustav geim seisuks 4:6, 6:1, 6:4. Kokkuvõttes tegid mängijad siiski lihtvigu märksa rohkem kui äralööke, Bartyl olid need arvud 45 ja 28 ning Šarapoval koguni 51 ja 17.

Tänase päeva kolmandas mängus juhtus aga midagi sellist, mida keegi ei osanud ette näha – maailma 35. reket Danielle Collins (USA) alistas teisena asetatud Angelique Kerberi (Saksamaa) 6:0, 6:2. Esimene sett kestis vaid 20 minutit, Kerberil õnnestus võita 8 punkti. Võib-olla Eesti tennisesõpradele see polegi nii suur üllatus, sest paljud meist on näinud, kuidas Anett on kaks korda Kerberi veenvalt alistanud, kuid see juhtus liivaväljakul, mis on selgelt sakslannale kõige kehvem kate. Kuid praegu tundus Kerber olevat heas vormis ja ta oli Tennisneti ennustajate teine lemmik Sabalenka kõrval. Nüüd on aga mõlemad turniirilt väljas! Igal juhul Collins “lõi vastase maa sisse”, tehes 29 äralööki Kerberi 6 vastu ja sealjuures oli lihtvigu mõlemal võrdselt 17.

Kuigi Collins polnud varem ühelgi slämmiturniiril pääsenud avaringist kaugemale, uskus ta ise, et ühel päeval tuleb ka temal turniir, kus ta aina võidab. Ülikoolitennisest profiks siirdunud Collins ütles, et juba õpingute ajal ütlesid treenerid talle, et tee ikka neid lööke, mida sa oskad, lõpuks tuleb ka tipptasemel välja. “Ülikoolitennis andis mulle vajalikke kogemusi, et profina läbi lüüa, kuid tänase võidu eest ütlen ka suur tänu treeneritele, kes andsid mulle õige mänguplaani ja mina ainult täitsin seda,” sõnas Collins.

Võistlusõhtu viimane mäng tõi taas üllatuse, kui Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) alistas Sloane Stephensi (USA, 5) 6:7, 6:3, 6:3. Kohtumise käigus jäi Stephensi mäng järjest pehmemaks. Pavljutšenkova domineeris ja ameeriklanna sai punkte vaid hea kaitse või vastase eksimuse abil. Ka serv vajus Stephensil ära – kui esimeses setis oli ta loovutanud ühe oma pallingugeimi, siis kolmandas viiest servigeimist neli.

Nüüd kohtuvad kaks asetamata mängijat, Collins ja Pavljutšenkova, omavahel veerandfinaalis, Kvitova on vastamisi Bartyga. Vaata naiste üksikmängu tabelit siit.