fbpx
Close

Danielle Collins võitis karjääri esimese Masters 1000 turniiri

Danielle Collins mängimas Miami finaalis. / Foto: AP/Scanpix

Ameeriklanna Danielle Collins võitis koduosariigis Floridas karjääri esimese Masters 1000 turniiri, kui alistas Miami finaalis Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4) 7:5, 6:3.

Collins alustas turniiri maailma 53. reketina, aga kõik vastased teavad, et tema puhul see number rolli ei mängi, sest tihti tervislikel põhjustel kõikuvas vormis olev 30-aastane ameeriklanna võib igal ajal ohtlikuks saada. Collins on kuulutanud, et tänavune hooaeg jääb talle igal juhul viimaseks ja seda olenemata tulemustest. Kuid vähemalt sai ta kätte karjääri suurima võidu. Tulemuse poolest on muidugi võrreldav 2022. aasta Australian Openi finaal, aga seal siiski Collins kaotas tollasele esireketile Ashleigh Bartyle.

Ameeriklanna võidu üks alus oli kindlasti murdepallide päästmine. Lõpuks realiseeris Rõbakina 11st murdepallist ainult ühe ja Collins 7st 3. Esimeses setis oli Rõbakina kindlasti murdele lähemal, aga põhiliselt eksis ta neil tähtsatel punktidel ise. Kohtumise lõpuks tegi Rõbakina 41 ja Collins 37 lihtviga, ehkki just ameeriklanna on pigem riskeeriva stiiliga mängija. Collins sai oma murde kätte kõige õigemal ajal seisul 6:5, kui Rõbakinal ei jäänud võimalust tagasi murda.

Teises setis läks Collins ette 2:0, aga Rõbakina sai lõpuks murde ja viigistas 2:2. Põnev mäng kulmineerus viimases geimis, kus vahepeal jälle murdega ette saanud Collins servis. 16-punktilises geimis oli Collinsil neli matšpalli ja Rõbakinal kaks murdepalli, aga see lõppes ameeriklanna suurepärase tagakäe äralöögiga. Tõsi, äralöökidega jäi Collins napilt alla 24:27. Veel vedas Rõbakinat alt keskpärane esimese servi protsent 53 (Collinsil 62). Samas ei teinud Rõbakina ühtki topeltviga ja sai rohkem punkte teiselt servilt, kuid see siiski ei otsustanud.

Collins on karjääri jooksul hädas olnud nii vigastuste kui haigustega, aga pikki pause tal siiski pole olnud. Ameeriklanna alustas profituuril mängimist alles 22-aastaselt 2016 suvel, sest enne õppis ta ülikoolis, mille ajal ta siiski mõned üksikud ITF-i turniirid ja ka 2014. aasta US Openi (kaotas avaringis) mängis, sest USA üliõpilasmeistrina oli Collinsil sinna vabapääse.

Maailma edetabelis kerkib Collins nüüd lausa 31 kohta ja asub esmaspäeval rankingu 22. astmel. See on siiski üsna kaugel Collinsi parimast kohast, mis on 7. (2022 juuli). Enne 2022. aastat Collins kordagi TOP20 sisse ei kuulunud, kuigi ta oli Australian Openi poolfinalist juba 2019. aastal.

Rõbakinale on aga finaalide mängimine kujunemas probleemiks, ka mullu kaotas ta Miami lõppkohtumises Petra Kvitovale. Nüüdseks on Rõbakina 18st finaalist võitnud 7. See on suhteliselt sarnane meie Anett Kontaveidi statistikale – tema võitis 16st finaalist 6. Anetti puhul ei tasu unustada, et kuigi statistikas on tal märgitud 6 tiitlit ja 11 finaali, jäi üks finaal tegelikult mängimata ja seda ta ei kaotanud.

scroll to top