fbpx
Close

Sebastian Kordat randmevigastus ei heiduta: teen juba lähitulevikus suuri tegusid

Daniil Medvedev õnnitleb Sebastian Kordat. / Foto: Reuters/Scanpix

Sebastian Korda ütles, et randmeprobleem, mille tõttu ta jättis pooleli Austraalia lahtiste veerandfinaalmatši, on teda vaevanud käesoleva aasta algusest, kuid valu põhjused on veel välja selgitamata.

Maailma edetabeli 31. mees pidi veerandfinaali Venemaa esindaja Karen Hatšanovi vastu seisul 6:7 (5), 3:6, 0:3 parema käe randmevigastuse tõttu pooleli jätma. 22-aastane Korda jõudis suure slämmi turniiril esimest korda kaheksa parema sekka, enne seda oli Tšehhi päritolu ameeriklane ATP tuuril andnud ainult ühe loobumisvõidu.

„Mängu ajal läks asi hullemaks. Tegin teises setis ühe eeskäe tõrje ja pärast seda ma praktiliselt ei suutnud kohati reketitki käes hoida,“ selgitas Korda. „Pisut andis ranne tunda ka Adelaide`is paar nädalat tagasi, kuid siis vähesel määral pärast üht ebatäpse tabamusega tõrjelööki.“

Pärast veerandfinaali ütles Korda pressikonverentsil, et tal pole kunagi varem randmega probleeme olnud, seda kuni käesoleva aasta jaanuarikuuni. Kuna valu põhjused on ebaselged, siis on selgusetu ka kui kauaks peab Korda tuurilt eemale jääma. „Ma tõesti ei tea, milles asi on. Valu tekkis lihtsalt ei tea kust. Arstid vaatavad mu randme üle ja eks siis olen targem,“ lisas ta.

Kordal algas 2023. aasta imeliselt. Ameeriklane jõudis Adelaide`is finaali ja tal oli ka matšpall Novak Djokovici vastu, enne kui ta lõpuks kolmes setis pidi serblasele alla vanduma. Korda on tänavu jagu saanud juba Andy Murray`st, Jannik Sinnerist, Daniil Medevedevist ja Hubert Hurkaczist.

Korda, kes tõuseb pärast Austraalia lahtiseid maailma ränkingus 26. positisioonile, üritab aga vigastusest mitte heituda: “Olen sageli olnud suurtele võitudele lähedal, kuid nüüd olen hakanud neid ka ära võtma. Arvan, et olen palju õppinud ja kaotustest õppust võtnud. Võin enda üle uhke olla!“ Endise top 10 mängija, tšehh Radek Stepaneki käe all harjutav noor ameeriklane lisas, et jätkab samas vaimus. “Kui suudan end mentaalselt sama heas vormis hoida, olen lähitulevikus võimeline korda saatma suuri asju.“

scroll to top