Tsitsipas sai poolfinaali kolme ning Hatšanov kahe ja poole setiga

Karen Hatšanov näitab ülestõstetud pöialt, aga hoidub juubeldamast, sest vastane sai vigastada. / Foto: AFP/Scanpix

Austraalia lahtiste veerandfinaalide esimesel päeval jäid pikad heitlused ära – kui naistel kulus kaks, siis meestel kolm setti või vähemgi ehk võimalik miinimum.

Kahju on muidugi sellest, et Karen Hatšanov (18) kulutas võitmiseks vaid kaks ja pool setti, sest vigastus ei ole kunagi meeldiv sündmus, isegi võitjale mitte, sest spordimehed teavad, kui halb see on. Seekord oli kannatajaks Sebastian Korda (USA, 29), kellel lõi välja randmevigastus. Mingi ajani käis võitlus muidugi tõsiselt ja esimeses setis õnnestus Kordal välja tulla 0:3 kaotusseisust. Kuid ameeriklane tegi tavalisest rohkem vigu ja seda ka tie-break’is, mille Hatšanov võitis 7:5.

Randmevigastus hakkas mõju avaldama teises setis – meditsiinilise pausi võttis Korda seisul 3:2. Pärast seda ta geimi enam ei saanudki – Hatšanovi võidunumbriteks kirjutati 7:6, 6:3, 3:0. Kuid venelane on olnud Austraalias heas vormis ja eks ta ikka vääris võitu. Loobumisega lõppenud mängus ei ole mõtet statistikat esile tuua, aga ütleme, et lihtvigu tegi Korda 39 ja Hatšanov 18. Kui nüüd võrrelda, et viiesetilises mängus Hubert Hurkaczi (Poola) vastu tegi Korda 52 lihtviga, siis saabki aimu, kuidas randmevalu ameeriklast segas.

“Arvan, et olen ennast uuesti leidnud,” ütles Hatšanov. “Olen endasse alati uskunud, aga kui need tulemused käivad üles-alla, siis alles suurte mängude võitmise järel hakkad rohkem uskuma. Kui ma jõudsid US Openil ka poolfinaali, siis sealt alates hakkas enesekindlus suurenema.”

Kuigi Korda jaoks lõppes mäng kurvalt ja ka valusalt, sest ranne polevat lubanud eeskätt täisjõuga lüüa, võttis ta Melbourne’ist kaasa positiivse tunde. “Jõudsin esimest korda suure slämmi turniiri poolfinaali. Saan siit lahkuda pea püsti ja usun, et lähiajal on suured asjad tulemas,” lootis Korda.

Teine tänane võitja oli Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3), kes vastavalt ennustustele alistas Tšehhi üllataja Jiri Lehecka 6:3, 7:6, 6:4, aga see ei olnud sugugi kerge võit. Hea mäng teise seti tie-break’is ja kaks murret, neist teine matšpallil, kallutasid vaekausi Tsitsipase kasuks, aga Leheckal jäi kasutamata 8 murdepalli, neist kolm viimase seti seitsmendas geimis, kus ta oli vastase servil 40:0 ees. Selle geimi võitmine oleks võinud heitlust vähemalt pikendada.

Slämmiturniiri veerandfinaale on Tsitsipas nüüd võitnud kuuest kuus, sealhulgas Austraalias neljast neli. Kuid poolfinaalist edasi pääsenud on kreeklane vaid korra, 2021. aasta Prantsusmaa lahtistel. Tsitsipasel on ka oma “kirstunael” – US Openil ei ole ta kunagi 3. ringist kaugemale saanud. Oma kuuendas poolfinaalis Hatšanovi vastu peaks kreeklane olema ikkagi soosik. Varem on ta Melbourne’i poolfinaalis korra kaotanud Rafael Nadalile ja kaks korda Daniil Medvedevile. Nüüd võinuks tabeli põhjal üks neist kahest olla ka Tsitsipase vastane poolfinaalis, aga teatavasti langes Nadal teises ja Medvedev kolmandas ringis.